Útulek varuje před falešnými sbírkami na pomoc útulku

Děčín - Městský útulek Děčín na svých facebookových stránkách varuje před podvodnými sbírkami na pomoc útulku, a to nejen toho děčínského. Doporučují proto všem, kteří chtějí jakýkoliv útulek podpořit, aby se spojili přímo s útulkem a nepřispívali přes prostředníky.

Pohádky očarují les v Bukovině, děti uvidí i pohádkové bytosti

Velká Bukovina – Tajemný pohádkový les pro děti, který bude plný pohádkových bytostí se v sobotu 26. srpna objeví u brány ke Karlovskému rybníku od silnice Žandov – Volfartice ve Velké Bukovině. Vstup pohádkovou bránou bude možný od půl třetí.

Šluknovským výběžkem se pojede Tour de Zeleňák

Rumburk – Již tradičně se bude první sobotu v září konat už 33. ročník silničního cyklistického závodu s hromadným startem Tour de Zeleňák, který je v současné době nejvýznamnější cyklistickou akcí v regionu. Trasa začínající na Lužickém náměstí v Rumburku měří 54 kilometrů a vede celým Šluknovským výběžkem. Závodit je možné také po velké trase, která měří 106 kilometrů. Závodů se každoročně zúčastní až 600 sportovců.

Hotel Máj.
Prázdných domů jsou v kraji desítky. Pomáhají mecenáši

Varnsdorf se omluvil za kvalitu ovzduší v minulém týdnu

Varnsdorf – Město se omluvilo obyvatelům Varnsdorfu za zhoršení kvality ovzduší v uplynulém týdnu, k němuž došlo kvůli pálení větví. Pálení se letos přesunulo na ulici Chelčického, která se nachází ve větší vzdálenosti od centra města, přesto však kouř obyvatele obtěžoval. V noci ze 17. na 18. srpna došlo navíc k požáru zatím nespalované hromady a museli zasahovat hasiči. Během víkendu stále doutnaly zbytky a k úplnému dohašení došlo až během pondělí.

Dřevosochání i desetiboj na nafukovačkách se vrací do Lipové

Lipová – I letos 26. srpna se v areálu bývalého pivovaru bude konat Lipovský „nafukovací“ dřevák. K vidění bude dřevosochání stálých i nových dřevosochařů, které bude pravděpodobně probíhat už od čtvrtka 24. srpna. Součástí programu bude i desetiboj na nafukovacích atrakcích všeho druhu a velikostí, ale budou si je moci vyzkoušet i ti, kteří nebudou chtít soutěžit v desetiboji. Celá akce začíná v 10 hodin a bude trvat až do pozdních hodin, kdy je připravena večerní zábava.

Soutěž pákových drezín v Děčíně.
V Loubí bude závod pákových drezín, fanoušky přiveze kredenc

Benešovský zámek láká na Hradozámeckou noc

Benešov nad Ploučnicí - Na státním zámku v Benešově nad Ploučnicí bude v sobotu 26. srpna probíhat Hradozámecká noc. Po celý den zde bude k vidění dobový vojenský tábor a šermířská vystoupení, nebo je možné využít komentované prohlídky zámku. Večer je možné si zarezervovat oblíbenou večerní prohlídku, kde návštěvníci uvidí princezny, rytíře, ale i vodníka či Bílou paní. Noční prohlídka bude dospělého stát 150 korun a děti do 6 let 70 korun.

Doubice oslaví 25. výročí samostatnosti obce

Doubice - Obec Doubice bude tuto sobotu 26. srpna slavit 25. výročí obnovené samostatnosti obce spojené s výročím 560 let od první písemné zmínky vzniku Doubice. K této příležitosti si připravila bohatý program, který začne ve 13 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Následovat bude průvod obcí, výstava historických pohlednic v muzeu nebo večerní veselí s hudbou. V restauraci Fabrika pak čeká na návštěvníky jarmark.

U Dolského mlýna slavnostně zapálili milíř v pondělí 21. srpna.
FOTO, VIDEO: Milíř u Doláku už doutná. Řemesla tu ukazují do soboty