Děčínská zoo bude pro děti v noci plná dobrodružství

Děčín – Speciální akci pro děti pořádá děčínská zoologická zahrada. V pátek 21. července a o týden později, v pátek 28. července, zve na Noc v zoo, která je určena dětem od 6 do 15 let. Na děti čeká program v podobě večerní prohlídky zoo, soutěže, kontakt se zvířaty, ohřát se a opéct si něco dobrého k snědku si budou děti moci u táboráku, přespat pak mohou přímo v areálu zoo ve velkém stanu. S sebou je nutné mít vlastní spacák, karimatku, baterku, dle počasí oblečení a pevné boty. Program si děti užijí oba dny od 18 hodin do druhého dne do 9 hod. Na tuto akci je nutné se předem objednat na telefonu 412 531 531 nebo 603 473 055. Cena je 320 korun a pozor, počet míst je omezen.

Nebojácné děti se mohou vydat Po stopách tajemné knihy

České Švýcarsko – Pro zvídavé a nebojácné malé dobrodruhy a jejich rodiče připravil národní park České Švýcarsko tajuplnou hledačku. Půjde o zapomenutou událost z dávné historie jednoho z tajemných míst Českého Švýcarska. Hledačka Po stopách tajemné knihy se koná v sobotu 22. července od 10 to 15 hodin. Sraz je na Mezní louce před infocentrem. Malým dobrodruhům se s sebou bude hodit mapa Českého Švýcarska.

Městská hromadná doprava v Děčíně.
Kraj jedná s Děčínem o změně čísel autobusů

Loreta Rumburk pořádá v létě speciální prohlídky pro děti

Rumburk – Loreta Rumburk pořádá od července do srpna pro dětské návštěvníky speciální prohlídky barokní památky. Určeny jsou dětem od 5 do 11 let. Konají se od 1. 7. do 31. 8. 2017, od úterý do soboty vždy v 15 hodin. Během hodinové prohlídky s průvodkyní se malí návštěvníci seznámí s loretánským příběhem o přenosu domku, v němž žila dívka Marie. Čeká je plnění hravých úkolů, luštění hádanek a kreslení. Rodiče v tu dobu absolvují vlastní prohlídkový okruh v areálu Lorety Rumburk. Účast je vhodné si rezervovat na telefonu 604 555 922. Vstupné je 50 korun.

Na vegepikniku můžete ochutnat raw stravu a další pochoutky

Krásná Lípa – Třetí ročník happeningu na podporu zdravějšího jídla Vegepiknik se koná v sobotu 22. července od 10 hodin v krásnolipském městském parku u altánu. Na setkání při pikniku v trávě mohou přijít do krásnolipského parku všichni vegetariáni, vegani či vitariáni, co se rádi podělí o své recepty, ale i další, kteří taková jídla mají rádi, nebo kteří by je rádi ochutnali či se inspirovali. S sebou je dobré si vzít deku a jídlo i s receptem.

Rekonstrukce bitvy pod Studencem u příležitosti jejího 255. výročí v roce 2012.
FOTO: Před 260 lety padlo v bitvě u Lipnice na 700 vojáků

Z areálu firmy někdo kradl věci, zmizely autobaterie i prkna

Rumburk – Třicet stavebních prken zmizelo z areálu jedné z rumburských firem. Majitel škodu vyčíslil na více než tři tisíce korun. Pár dní předtím také společnost zjistila, že ze zaparkovaného náklaďáku v areálu zmizely dvě autobaterie v hodnotě tři a půl tisíce. „Oba oznámené případy policisté prověřují s ohledem na přečiny krádeže,“ uvedla děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová.

Neznámý vandal způsobil ve výloze praskliny, škoda je 10 tisíc

Varnsdorf – Praskliny ve výloze a škoda deset tisíc. S tím se musí potýkat majitel jednoho z varnsdorfských obchodů s drogerií. Skleněnou výplň prodejny v Národní ulici mu totiž poškodil neznámý vandal. Případ na místě řešili policisté. „Policisté se případem zabývají s ohledem na přečin poškození cizí věci,“ uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová.

Hasiči z Varnsdorfu se připravují na světové hry.
FOTO: Jedeme si pro medaile, říkají hasiči mířící na světové hry do Los Angeles

Primátorka se utká na handbiku s Nezastavitelnými, podpořte i vy

České Švýcarsko – Podpořit Nezastavitelné přijede děčínská primátorka Marie Blažková na Birell bránu do Českého Švýcarska. Tam se utká na handbiku s dvojicí letošních Nezastavitelných, Romanem Ulčem a Jiřím Korenným. Soutěž se koná v sobotu 22. července v 11 hodin na Mezní Louce za kempem u hlavní vstupní brány do národního parku, kde bude od 21. července do 23. července od 10 do 18 hodin umístěná Birell brána. O den dříve, 20. července, vyroste brána v Děčíně. Za každého, kdo branou projde, proběhne nebo projede na kole, přispěje Birell na účet Nezastavitelných částkou pět korun. Výslednou částku Birell rozdělí mezi 13 Nezastavitelných na speciální sportovní vybavení.