Celníci zabavili padělané kondomy, sluchátka i boty

Ústecký kraj – Na padělky narážejí celníci po celém kraji. „Před časem jsme během kontroly provozovny prodávající textil, obuv i drogerii v Úštěku na Litoměřicku v prodejních koších a na prodejních pultech našli obuv, sluchátka, stavebnice – celkem 159 kusů. Jedná se o zboží porušující práva duševního vlastnictví k ochranné známce Adidas, Crocs, Apple a Lego," popsal mluvčí ústeckých celníků Jiří Nejedlý. Hodnotu zajištěného zboží celníci vyčíslili na 121 080 korun. Případ putuje ke správnímu řízení, které stanoví výši pokuty. Podobně dopadl i prodejce z Děčína. „V prodejně Super Market v Děčíně jsme na prodejním pultu u pokladny zabavili pánskou ochranu, celkem 109 kusů za 10 900 korun," dodal Nejedlý. Výrobce fingoval, že pánské gumy vyrobila známá firma Durex.

Radní v Děčíně vybrali místo pro Rákosníčkovo hřiště.
Kde bude Rákosníčkovo hřiště? Děčín vyhlásil anketu

Neviděli jste ho? Policie pátrá po Václavu Staňkovi ze Šluknova

Václav Staněk.Zdroj: archivŠluknov – Policie pohřešuje čtyřiašedesátiletého Václava Staňka ze Šluknova. Muž byl naposledy spatřen v místě svého bydliště 16. května. Podle zjištěných informací by se pohřešovaný muž mohl pohybovat v Ústí nad Labem. Není však vyloučeno, že bude na jiných místech v Čechách. Vzhledem k tomu, že se nenacházel v dobrém psychickém stavu, může se pohybovat na odlehlých neobvyklých místech. Muž je vysoký 170 – 175 cm, má střední postavu, hnědé prošedivělé vlasy a hnědé oči. Policisté žádají širokou veřejnost a všechny, kteří muže zahlédli či mají informace o jeho současném pobytu, aby se v co nejkratší době obrátili na nejbližší policejní služebnu či tísňovou linku 158. Za projevenou pomoc policie děkuje.

Hrál s Reedem, Cavem či Patti Smith. Nyní zahraje ve Varnsdorfu

Varnsdorf – Nevšední zážitek se chystá na červen do varnsdorfského divadla. Vystoupí v něm Gary Lucas, kytarista, který spolupracoval s těmi nejlepšími ve svém oboru. Postupem času pracoval například s Lou Reedem, Nickem Cavem, Patti Smith nebo Iggy Popem. Jako kytarista hrál ve Vídni při mši Leonarda Bernsteina. Seznam světových hvězd, se kterými v průběhu své více než 45 let dlouhé kariéry spolupracoval, je ale mnohem delší. Kromě toho hrál také ve vlastních kapelách. Do Varnsdorfu se Lucas dostane díky shodě náhod. V tu dobu bude totiž díky přátelství s Vráťou Brabencem účinkovat ve filmu Odborný dohled nad výkladem snů, a tak pojede zrovna okolo. Koncert Garyho Lucase začíná ve varnsdorfském městském divadle 14. června ve 20 hodin a vstupenky je možné již nyní zakoupit za 200 korun v předprodeji.

Na koupališti v Benešově nad Ploučnicí, ilustrační foto.
Sezona na koupalištích startuje. V Benešově chystají novinky

Přelez, přeskoč, recykluj!

Varnsdorf – Dům dětí a mládeže Varnsdorf, společně s městem a pod záštitou Ústeckého kraje, pořádá v sobotu 27. května od 9 do 13 hodin na hřišti u sportovní haly Den dětské radosti. Návštěvníci se mohou těšit například na mobilní horolezeckou stěnu, bungee trampolíny, jízdu na koni či malování na obličej. Poprvé se ke dni připojí zábavně naučná akce kolektivního systému ELEKTROWIN a Ecobatu nazvaná Přelez, přeskoč, recykluj! ELEKTROWIN nechal speciálně pro tento účel vyrobit jedinečnou atrakci – nafukovací závodní dráhu o rozměrech téměř 12 x 3 metry, kterou budou návštěvníci zdolávat na čas.

Pozvánka do VarnsdorfuZdroj: archiv

Nejlepší dosažené časy budou v září porovnány a vítězové si ze závěrečné akce odnesou hodnotné ceny. Vyhlášení vítězů se uskuteční na pražské Letné. ELEKTROWIN připravil i program na téma recyklace. Budou připraveny různé hry a kvízy. To vše v duchu sloganu Třiďte také elektro! Návštěvníci, kteří přinesou vysloužilý spotřebič, obdrží drobný dárek, za pět baterií získají navíc krabičku ECOCHEESE. Během letošního roku bude seriál zábavně naučných akcí putovat po zajímavých místech v republice a připomínat lidem význam sběru a recyklace starého elektra.

Slunovrat odhalil svůj program. Přijede Jahelka nebo Kolář

Benešov nad Ploučnicí – Další ročník Benešovského slunovratu už zná svůj program. Největšími lákadly bude písničkář Ivo Jahelka nebo zpěvák Petr Kolář. Slunovrat začíná v pátek 23. června Kravatováním v restauraci U Jelena a koncertem kapely Obzor na terase kina. Naplno se Slunovrat rozběhne v sobotu 24. června. Rušno bude nejen na náměstí, kde bude hlavní pódium, ale také v letním kině, na nádvořích zámků nebo v zámecké zahradě. Benešovským slunovratem bude provázet Míša Maurerová.

Děti ze soukromé školy Svět lákaly na den otevřených dveří

Děčín – Děti ze Soukromé základní školy Svět přivítaly zájemce a přátele školy na Dni otevřených dveří. Starší žáci hosty provedli po celé škole, ukázali jim zázemí i třídy, kde probíhalo vyučování. Návštěvníci mohli sledovat vyučování napříč ročníky i předměty. „Byli překvapeni hlavně tím, že je ve třídách klid a potěšilo je, že vyučování probíhá v přátelské a uvolněné atmosféře s individuálním přístupem ke každému žáčkovi, čímž se škola liší od těch klasických," uvedla třídní učitelka Kateřina Horová s tím, že se jim líbily i pomůcky, na kterých se děti učí. Akce měla veliký úspěch i u samotných dětí, které velmi bavilo návštěvníky vítat, provádět je, celou školu jim pyšně ukazovat a odpovídat na otázky.

DĚČÍN prohrál i druhý finálový zápas. Potřetí v řadě získal stříbrné medaile.
FOTO: Děčín titul neurval. V NBL má třetí stříbro!