Kostka Krásná Lípa pomohla loni 45 rodinám v sociální nouzi

Krásná Lípa - Centrum Kostka z Krásné Lípy pomáhá již šest let rodinám s dětmi sociálně akviziční službou. Jen loni tak pomohli v Kostce 45 rodinám. Celkem se loni uskutečnilo více než tři a půl tisíce intervencí. „Zaměřujeme se především na práci s celou rodinou, kde klademe důraz hlavně na zájmy dětí. Při hledání cest z mnohdy velmi složitých situací spolupracujeme s ostatními organizacemi, odbory městských úřadů, školami, poradnami, úřady práce," říká sociální pracovnice Kostky Renata Kučerová.

Tyršův most na několik týdnů kvůli poškozeným světlům zhasne

Děčín - Svítící Tyršův most přes Labe je jednou z dominant nočního Děčína. Na několik týdnů nyní zhasne. „Světelné hadice a plastové lišty, ve kterých jsou hadice uloženy, jsou bohužel vlivem nepříznivého počasí značně poškozeny," říká mluvčí děčínského magistrátu Markéta Lakomá. Ve světelných hadicích se sráží voda, hadice praskají a vypalují se usměrňovače. Kdy opravy začnou, není jasné. Je totiž potřeba, aby venkovní teplota vystoupala nad 12 stupňů Celsia. Oprava, která bude trvat šest až osm hodin, může také zkomplikovat dopravu ve městě.

Čtěte také zde: Policie pátrá po Veronice Hercíkové, zmizela již v roce 2014

Mikulášovické kroniky historické i současné jsou na internetu

Mikulášovice - Prohlédnout si kroniky Mikulášovic je nyní možné i z tepla domova. Na webové adrese mikulasovice.nase-kronika.cz/Mikulasovice/ je možné listovat kronikami se záznamy několik staletí starými i nejnovějšími záznamy o dění ve městě na západě Šluknovského výběžku. Zatím poslední záznamy jsou z roku 2015.

Děčín má v Ústeckém kraji nejlevnější naftu

Ústecký kraj - Ceny paliv v Ústeckém kraji se za týden příliš nezměnily. Aktuálně nejvýhodnější jsou ceny benzinu v Ústeckém kraji na Mostecku, kde litr vyjde v průměru na 30,76 koruny. Na Děčínsku je nejnižší cena nafty, a to 30,13 koruny za litr. Benzin koupí řidiči v kraji v průměru za 31,12 koruny za litr, na začátku března byla částka 31,10 Kč/l. Naftu pořídí šoféři v regionu za 30,34 Kč/l, což je o dva haléře více než minulou středu. Vyplývá to z údajů společnosti CCS. V Ústeckém kraji překračují republikový průměr ceny na Ústecku. V krajském městě Natural 95 stojí 31,39 Kč/l, nafta je za 30,92 koruny.

Mohlo by zajímat rodiče: Sluníčko Deníku. Čtvrtý ročník soutěže pro talentované dívky startuje

Psovodům pomáhá Armáda ČR

Děčín - Úzkou spolupráci s Armádou ČR navázali psovodi děčínské policie. Ondřej Novotníček z Armády ČR přenáší své zkušenosti na psovody i psy. „Ze strany MP mu patří veliké poděkování, neboť výcvik pod jeho vedením je velmi kvalitní a Ondřej ho pro naše psovody provádí ve svém volném čase a zdarma," uvedl mluvčí strážníků Tomáš Pavlík.

Divadlo modernizovalo vybavení

Děčín - Městské divadlo Děčín dokončilo modernizaci svého technického vybavení díky grantu nadace ČEZ pro rozvoj regionů. Nadace poskytla divadlu částku 200 000 korun. „Díky této částce v létě divadlo elektrifikovalo oponové pojezdy. Nyní je opona plně automatizovaná a nemusí se ovládat ručně," uvedl mluvčí děčínského divadla Jan Trojan s tím, že z grantu byly také pořízeny barevné LED hlavy, které skvěle doplnily světelný park divadla. „Rovněž bylo zakoupeno pětatřicet nových lampiček pro notové pulty a tři bezdrátové mikrofony. Díky této podpoře Nadace ČEZ divadlo nadále rozvíjí a modernizuje své vybavení," dodal.

Pozor na mobilní telefony, počet jejich krádeží na Děčínsku roste

Děčín - Další případ ukradeného mobilního telefonu řeší děčínští policisté. Majitel mobilu, který jeho krádež oznámil až s týdenním zpožděním, navštívil klub v Děčíně a mobil odložil vedle sebe na bar. Než se nadál, Samsung v hodnotě 17 640 korun zmizel. Kromě telefonu pátrají policisté i po okolnostech, které by pomohly ztrátu mobilu i dat uložených v něm objasnit. Nedávno se odehrály v Děčíně hned dva podobné případy. Policie upozorňuje, aby si majitelé chytrých telefonů preventivně průběžně ukládali a zálohovali svá data. Je třeba se také zamyslet, co v nich uchovávají a zda jsou připraveni čelit případné ztrátě. Existují aplikace, které jejich majiteli umožní ochranu dat, případně zaregistrovat pohyb „nového" majitele.