Děčínská nemocnice hledá pro práci s pacienty dobrovolníky

Děčín - Děčínská nemocnice hledá dobrovolníky. Jejich úkolem je zpříjemnit pacientům pobyt v nemocnici, především svou ochotou naslouchat, mluvit o obyčejných věcech, úzkostech a trápeních nebo jen tak pobýt s člověkem, který je dočasně izolován od svého obvyklého způsobu života. Informace je možné získat u Libuše Čejkové na telefonním čísle 733 782 919.

Do rumburské nemocnice znovu mohou za pacienty návštěvy

Rumburk - Vedení Lužické nemocnice zrušilo v úterý zákaz návštěv na vybraných odděleních. Ten vyhlásila nemocnice na začátku ledna kvůli prudkému nárůstu počtu pacientů s respiračními onemocněními v regionu. Nemocnice tak chtěla ochránit především své pacienty, u kterých by nákaza respiračními nemocemi mohla zkomplikovat jejich léčbu. Nenavštěvovat pacienty doporučila také Krajská zdravotní.

Své auto v Žitavské nenašla

Varnsdorf - O osobní auto přišla žena z Varnsdorfu. Ta auto zaparkovala v Žitavské ulici, když o den později přišla na parkoviště, auto tam již nenašla. „Starší vůz byl opatřen českými registračními značkami. Dle slov majitelky byl černé barvy s fialovými odlesky. V současné chvíli si jej cení na devatenáct tisíc českých korun. Páteční oznámení policisté prověřují s ohledem na přečin krádeže," uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová s tím, že policie vyhlásila po autě celostátní pátrání.

V Krásné Lípě našli během jednoho dne dva psy

Krásná Lípa - Hned dvojicí psů neznámých majitelů se podařilo nalézt během jednoho dne v Krásné Lípě. Oba dva kříženci jsou nyní v péči místních technických služeb. Případní majitelé mohou kontaktovat paní Hlaváčkovou na telefonech 412 354 848 a 737 662 340.

Polák přijel krást do děčínského obchodu, chytili ho při činu

Děčín - Člen ostrahy obchodu v Děčíně 1 zavolal na linku městské policie, že zadržel muže při krádeži. Strážníci na místě zjistili, že podezřelým z krádeže zboží v hodnotě 360 korun je cizinec, který ani neměl doklady. Hlídka zadrženého převezla na obvodní oddělení Policie České republiky, kde bylo zjištěno, že zadrženým mužem je devatenáctiletý občan Polska. Hlídka přestupek zadokumentovala a předala k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

Opilý muž ležel venku na zemi, potom ještě uklouzl a spadl

Děčín - Muž upozornil strážníky městské policie, že za kruhovým objezdem v Děčíně 6 leží na chodníku nějaký muž. Na místo byla vyslána hlídka, která kontaktovala opilého třicetiletého muže. Dotyčný hlídce odmítl předložit doklad totožnosti, proto byl předveden na obvodní oddělení Policie ČR, kde byla jeho totožnost ověřena. Po propuštění muž odešel z budovy, po několika metrech chůze ale uklouzl na namrzlé silnici a způsobil si zranění na hlavě. Na místo byla přivolána záchranka, která ho odvezla do nemocnice na ošetření.

Žena vyhazovala věci z popelnice na ulici a lhala strážníkům

Děčín - Hlídka městské policie si všimla při běžné kontrole v Děčíně 32 ženy, která se přehrabovala v kontejnerech na domovní odpad a vyhazovala odpadky na zem. Strážníci ženu vyzvali k prokázání totožnosti. Dotyčná tvrdila, že nemá doklady totožnosti, a následně strážníkům uváděla smyšlené údaje. Přestupek hlídka vyřešila uložením blokové pokuty.