Lesní zvěř má vánoční stromky s jídlem už většinou odzdobené

Děčínsko – Kdo vyrazil mezi svátky na procházku do lesa, mohl potkat stromy ozdobené jídlem, nebo se sám na zdobení podílet. Lidé nosí do lesů zeleninu a ovoce a to na ně zavěsí. Ozdoby pak slouží lesní zvěři. Jídlo má zřejmě u zvířat úspěch, už totiž ze stromků pomalu mizí. Milovníci zvířat mohou přes zimu zvěři stále přilepšit, musí ale dbát na to, že některým jídlem mohou zvěři spíše uškodit. Nevhodné je například pečivo, které lesní zvěř může i zabít.

První koncert v roce 2018 v Garáži obstará legendární kapela Vltava

Děčín – Legendární kapela Vltava se po delší odmlce znovu vrací do děčínského klubu Le Garage Noir. Robert Nebřenský se svojí partou obstarají první koncert v klubu v kalendářním roce 2018. Koncert se koná v pátek 12. ledna od 22 hodin. Vstupenku je možné pořídit v předprodeji na portálu www.vstupenkadecin.cz za 200 korun nebo na místě za 250 korun.

V Loretě Rumburk jsou k vidění betlémy, které vyrobily děti 

Rumburk – V Loretě Rumburk probíhá až do 2. února 2018 výstava jesliček vyrobených dětmi z Rumburku, Krásné Lípy a Rybniště. Rozmanité betlémy děti vyrobily z keramiky, slámy či papírových krabic. Pro děti z mateřských škol jsou při prohlídce připraveny omalovánky s adventní a vánoční tématikou. Pro žáky základních škol a nižších tříd víceletých gymnázií pak seznámení s tématikou adventu a Vánoc. Výstava je přístupná během otevírací doby rumburské Lorety od úterý do soboty mezi 9.00 až 16.00 hod. Vstupné je 50 a 25 Kč, děti do 6 let mají vstup zdarma.

Na Silvestra a Nový rok se do děčínského muzea nepodíváte

Děčín – Děčínské muzeum upozorňuje na upravenou provozní dobu okolo Nového roku. V sobotu 30. prosince je v muzeu otevřeno, k dispozici je od 9 do 15 hodin pouze výstava betlémů děčínského řezbáře Vladimíra Cejnara. Ta bude ke zhlédnutí do neděle 14. ledna. Na Silvestra a na Nový rok muzeum zavře, od úterý 2. ledna bude muzeum fungovat podle běžné otevírací doby, a to od úterý do neděle od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Vypravte se do Světa kostiček na Šluknovském zámku

Šluknov – Na výstavu Svět kostiček mohou stále vyrazit milovníci pestrobarevných kostek na Šluknovský zámek. Prohlédnout si mohou Lego hrady a středověk, Baby Primo edici z 90. let i současnosti nebo město s letištěm a kolejištěm. Výstava je k vidění až do 4. března, od pátku do neděle. Dospělí zaplatí 50 korun, děti 30 korun.