Zařízení pro 55 tisíc pacientů ve Šluknovském výběžku má dluh přes 100 milionů, je v insolvenci, nadále však funguje.

Špitál včera navštívil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. „Návrh na insolvenci situaci poměrně zkomplikoval, mělo se počkat aspoň pár týdnů na výsledek rozběhnutých jednání. Ale to jde samozřejmě za vedením nemocnice. Situace je řešitelná, důležité je, že se nebudou jakkoli krátit nebo přerušovat platby ze strany zdravotních pojišťoven a péče tak bude nadále hrazena,“ potvrdil ministr.

Pojišťovna VZP jako jeden z věřitelů nemocnice v současnosti čeká na přihlášení pohledávek i od ostatních subjektů. „Jsme v kontaktu s insolvenční správkyní a budeme paralelně řešit pohledávky VZP, které jsme řádně přihlásili. Péče ohrožena není, poskytnutou péči dále proplácíme,“ uvedl náměstek VZP David Šmehlík.

Chod nemocnice potvrdil na webu nemocnice i primář dětského oddělení Dalibor Karbula. „Kromě dovolené v počátku prázdnin, řádně a několik měsíců předem oznámené, funguje naše oddělení normálně. Provozujeme oddělení i nám patřící obvody stejně jako v minulých letech, pohotovost na naší ambulanci je stále 24 hodin,“ uvedl Karbula.