Kozí dráha, trať číslo 132 z Děčína do Oldřichova u Duchcova je od čtvrteční půlnoci sjízdná. V pátek večer o tom infomoval Deník vrchní přednosta Správy dopravní cesty v Ústí nad Labem Josef Kalivoda. „Opravy stály zhruba dva miliony korun, další náklady spoklne údržba trati, na které momentálně nic nejezdí,“ řekl Kalivoda. Upřesnil, že je třeba zaplatit lidi, kteří s epostarají o vymetání sněhu z kolejí, výhybek a podobně tak, aby trať byla v každém okamžiku přiravená na to, že po ní může vyjet vlak.

Kraj už loni na trati neobjednal pravidelnou dopravu. Podle vyjádření sociáně demokratického krajského zastupitele Jaroslava Foldyny by tak měl učinit. „Chci navrhnout co nejdříve, aby na trati jezdila osobní doprava. Vidím ji jako ideální pro dopravu středoškoláků, dojíždějících z okolí do Děčína,“ uvedl ve čtvrtek.

V nevyužívané trati navrhovali odborníci vystavět přivaděč k dálnici D8. To však zatrhlo ministerstvo životního prostředí. Na trati byla letos několik měsíců výluka, kvůli jejímu havarijnímu stavu.