Změnou je i zrušení odpoledního vstupného. Naposledy měnila Děčínská sportovní, která plavecký areál provozuje, vstupné kvůli výstavbě nového bazénu.

„Ceník, který byl platný od roku 2001 do roku 2010, byl z důvodu výstavby nového nerezového bazénu a omezení provozu padesátimetrového bazénu upraven a ceny vstupného jsme snížili," říká mluvčí magistrátu Markéta Lakomá.
Po dokončení výstavby bazénu se proto rozhodli radní opět vstupné zvýšit. Oproti původnímu ceníku ale zaplatí návštěvníci výrazně méně.

Celodenní vstupenka vyjde místo na 55 na 45 korun, snížení ceny se dočkaly i permanentky na deset vstupů. Ta pro dospělé vyjde téměř o stokorunu méně. Studentská permanentka bude stát od června o 50 korun méně. V porovnání s dosud platnými cenami si ale lidé naopak desetikorunu připlatí.

Návštěvníci bazénu si podle nového ceníku nebudou moci koupit odpolední vstupné. „Vycházíme ze zkušenosti z loňské sezóny, kdy se tato úprava velice osvědčila.  Navrhli jsme tedy zrušení odpoledního vstupného a to nám umožnilo snížení celodenního vstupného a permanentek," vysvětlil Igor Bayer, ředitel Děčínské sportovní.

NOVÝ CENÍK
- dospělý 45 korun
- děti a studenti 30 korun
- děti do 110 cm 10 korun
- důchodci nad 70 let 30 korun
- ZTP/P a doprovod 10 korun
- ZTP 30 korun
- večerní plavání 15/10 korun
- permanentka dosp. 405 korun
- permanentka děti 270 korun
- permanentka večerní 135 korun