Provo­zovatelé některých koupališť na Děčínsku už zahájili sezonu, zatím ale chybějí návštěvníci. Do terénu začali pomalu vyjíždět i hygienici, kteří přes léto pravidelně odebírají vzorky vody a zjišťují hlavně výskyt sinic. Informace o kvalitě vody v koupalištích a případná omezení či zákazy koupání naleznou návštěvníci na stránkách Krajské hygienické stanice Děčín.

Nepřišel zatím nikdo

V provozu už je například venkovní koupaliště v Rumburku, které je součástí sportovního areálu, který nabízí dětské hřiště, hřiště na plážový volejbal, nohejbal, antukové hřiště, tenisové hřiště, občerstvení, restaurace.

"Zatím nepřišel nikdo. Je to především kvůli počasí, potřebovali bychom aby už konečně začalo být pořádné teplo, aby se lidem chtělo k vodě. Teď si jdou raději zahrát tenis nebo bowling do haly,“ řekla zaměstnankyně Sportlife centra Rumburk Hana Vrabcová.

Na nedostatek návštěvníků si naopak nestěžují ve Velkém Šenově a Jetřichovicích. „Koupaliště je už otevřené, lidé chodí a to i v tomto chladném počasí,“ uvedl provozovatel koupaliště ve Velkém Šenově Martin Růžička. Bazén denně navštěvuje parta otužilců, chodí již od dubna. Teplota vody v přírodním koupališti, které tvoří tři vzájemně propojené nádrže se pohybuje okolo sedmnácti stupňů.

Studená voda nevadí

Pravidelnými návštěvníky přírodního koupaliště v Jetřichovicích jsou v současné době děti, které jsou v obci na výletě. „Chodí se koupat každý den, i nyní, kdy teploty venkovnímu koupání příliš nepřejí. Jinak si na nedostatek návštěvníků stěžovat nemůžeme. Máme otevřeno od 1. dubna a už v té době se začali chodit lidé koupat,“ pochvaloval si správce Jiří Slivka

Skalní fanoušci studené vody se mohou vykoupat také v Mikulášovicích. V přírodním koupališti v lese za Mikulášovicemi zahájí oficiální sezónu až na začátku letních prázdnin, do té doby je koupání jen na vlastní nebezpečí.

Plné ruce práce mají i na koupališti v Malšovicích. „Provoz jsme zahájili v sobotu 13. června a hned první den k nám zavítalo pětadvacet lidí. Nyní je to slabší, je chladno,“ postěžovala si zaměstnankyně koupaliště Miloslava Trojanová.

Kvalita vody

První měření provedli už také hygienici. Vzorky se většinou v létě odebírají jednou za dva týdny, pokud výsledky ukazují špatnou kvalitu vody, odebírají se i častěji. Kvalita vody v přírodních koupalištích na Děčínsku je zatím dobrá.