Největším plaveckým areálem na Děčínsku je ten v Děčíně, kromě kryté haly nabízí také rozlehlou venkovní část s několika bazény napájenými z termálního vrtu. Vstupné do venkovní části stojí mimo sezónu 105 korun, o desetikorunu více než před zdražením. Další změna v Děčíně přichází od začátku června, kdy začíná platit sezónní ceník vstupného. Ten zvedl celodenní vstupné do venkovní části až do konce srpna na 130 korun. Výrazně mohou ušetřit abonenti, v případě celodenní návštěvy během letní sezóny až 35 korun za dospělého návštěvníka. Toto koupaliště má jako jediné venkovní na Děčínsku celoroční provoz. Kromě venkovního občerstvení nabízí také bufík v hale. Za pivo nebo kofolu zde návštěvníci zaplatí shodně 35 korun, párek v rohlíku vyjde na 30 korun.

Také v Benešově nad Ploučnicí mají termální koupaliště, stejně jako v Děčíně. Na rozdíl od děčínského aquaparku je ale otevřené pouze přes sezónu, ke změně otvírací doby provozovatele, tedy město, nepřinutily ani vysoké teploty. V sobotu 25. června tak bylo zavřeno úplně, ačkoli teploty překročily 20 stupňů, chvílemi ale poprchávalo. O den později pak koupaliště otevřelo své brány až ve 13 hodin, přesně podle stanové otvírací doby. Řada lidí tak poté, co narazila na uzavřený areál, odjela do Děčína nebo do České Kamenice. Oproti Děčínu je zde ale výrazně levnější vstupné, dospělí zaplatí za celodenní návštěvu 70 korun, děti 35. Samozřejmostí je i na tomto koupališti občerstvení, jedenáctka Budvar vyjde na 30 korun, stejně jako malinovka. Za párek v rohlíku nebo hranolky zaplatí hladoví koupající se 35 korun, za klobásu 80 korun.

V těch největších vedrech patří mezi oblíbená i ta koupaliště, která nemají termální vrt. Jedno z nich je také v Malšovicích, které je oblíbené především mezi Děčínskými. Dospělí zde zaplatí za vstupné 70 korun, děti do 100 centimetrů výšky 30 a ty vyšší 50 korun. Na malšovickém koupališti sice není občerstvení, o napojení a nakrmení koupajících se stará hospoda, která je přes cestu. V té si je možné dát pivo za 31 korun, limonáda je o dvě koruny levnější. Hladovci dají za párek v rohlíku 30 korun, za dvě nožičky párků na tácku s chlebem o desetikorunu více.

Na vodu z chladného zdroje se spoléhají také v České Kamenici, i tam je proto provoz závislý především na počasí. V teplých dnech ale bývá areál značně plný. Návštěvníkům do karet hraje i poměrně nízké vstupné, jednorázové vyjde dospělého na 50 korun, děti na polovic. Ani v Kamenici nezapomínají na nezbytné občerstvení u vody. Pivo vyjde na 40, limonáda na 30 korun. Párek v rohlíku stojí 30 korun, langoš 80 a klobása 70 korun.

Alternativou ke klasickým koupalištím s uměle upravovanou vodou je na Děčínsku například biotop Nový Svět v Růžové. Ten nabízí bezplatné koupání uprostřed lesů a luk v nádrži, ve které se o čištění vody stará sama příroda. Na tu se proměnil místní areál teprve před několika lety, kdy staré betonové koupaliště nahradil právě biotop. Ale ani u něj nebudou lidé toužící po ochlazení ve vodě o hladu nebo žízni. Párek v rohlíku zde stojí 30 korun, na tácku 45, za klobásu strávníci zaplatí 45 korun.