První porno s příběhem. I takovou nálepku dostal  od filmových fanoušků čtyřhodinový opus dánského režiséra –  provokatéra Larse von Triera Nymfomanka. Film má premiéru tento měsíc  – a vy ho můžete vidět i v děčínském Kině Sněžník.

„Film si určitě najde své fanoušky," říká vedoucí kina Martin Pošta s tím, že Nymfomanka bude přístupná až lidem od osmnácti let.

Není divu – již podle ukázek je vidět, že ve filmu budou velice otevřené sexuální scény, jaké se ve filmech určených pro kina běžně nevidí.

Některá kina proto dokonce odmítají Nymfomanku hrát.

„Nikdy jsme se mu nevyhýbali," říká Martin Pošta na adresu dánského režiséra, který svými filmy –  a někdy také svými kontroverzními názory – budí rozruch již dlouhá léta. Tentokrát jsou ale očekávání vybičována na maximum. Kritika si na film brousí zuby, režisérovi fanoušci jsou natěšení.

Jak už název napovídá, hlavní hrdinkou filmu je žena  závislá na sexu. Ve čtyřhodinovém filmu, který kvůli své délce bude rozdělen na dvě části, bude na své zážitky vzpomínat.

Film má hvězdné obsazení. Objeví se v něm Shia LaBeouf, známý z trilogie Transformers nebo čtvrtého dílu Indiana Jonese. Ve filmu dále hraje Uma Thurman, Willem Dafoe nebo Connie Nielsen.

Na Nymfomanku můžete do děčínského Kina Sněžník poprvé ve čtvrtek 26. prosince od 20. hodin.

„Druhou část filmu budeme promítat v lednu," dodává Pošta.