BŘEZEN 2021 - Dlouhé roky, kdy po Kozí dráze vedoucí z Děčína do Oldřichova u Duchcova na Teplicku neprojel jediný vlak s cestujícími, by letos měly skončit. Krajský úřad se domluvil se Správou železnic, že v horizontu několika týdnů zprovozní alespoň část této trati slavící letos 150 let své existence.

ÚNOR 2021 - Kraj se ohradil proti plánům na konzervaci tratí, ohrozilo by to celé regiony. Na lokálky nám nesahejte! Ústecký kraj je proti záměru na možnou konzervaci železničních tratí, které by nesplnily nároky na minimální vytíženost.

LEDEN 2021 - Nad už starším záměrem se sešli klíčoví hráči. Oživení Kozí dráhy je znovu na stole. Jednokolejka by mohla vyjet už letos. K letošním stopadesátinám by to byl pěkný dárek.

ZÁŘÍ 2020 - Koalice Spojenci pro kraj chce obnovu lokální trati. „Kozinou“ se lídr SPK Jiří Řehák zabývá přes dvacet let, má k ní totiž úzký, „rodinný“ vztah. „Moje sestra byla poslední výpravčí v Malém Chvojně, než trať zrušili,“ vysvětlil Řehák.

DUBEN 2020 - Petice chce obnovit Kozí dráhu. Zatím se podepsalo 550 lidí. O návrat vlaků na Kozí dráhu mezi Děčínem a Oldřichovem u Duchcova na Teplicku se nově snaží internetová petice. Její autoři se obrací na Správu železnic, Ministerstvo dopravy a Ústecký kraj, aby co nejdříve provoz na této trati obnovily.

ÚNOR 2020 - VIDEO, FOTO: Takto vypadá Kozí dráha mezi Unčínem a Lesní Bránou na Teplicku. Prošli jsme celý úsek od Chlumce, přes Unčín, Krupku, Proboštov a Novosedlice až po Lesní Bránu. Podívejte se, jak to tam aktuálně vypadá. 

LEDEN 2020 - Správa železnic by měla zrušit výluku na Kozině a pustit tam vlaky KPT Rail. Turisté se letos vrátí na Kozinu. Dopravní společnost KPT Rail uspěla u Drážního úřadu ČR, který požádala o prověření výluky na lokální trati Oldřichov – Děčín, známé jako Kozí dráha.

SRPEN 2019 - Houkání výletního vláčku už na Kozí dráze zřejmě nikdy nikdo neuslyší. Budoucnost chátrající trati spojující Děčín a Oldřichov u Duchcova na Teplicku nabírá nový rozměr. V plánu jsou spíše cyklisté, než vlaky.