Festival je unikátní tím, že se koná na třech scénách. Na hlavním sále zahraje šest kapel – například známý Vojtaano, rockový Cocotte Minute, taneční MoveBreakers nebo místní navrátilci Neřesti. Na menším sále v přízemí budou hrát ústečtí dýdžejové s živým bubeníkem a nebude chybět ani třetí scéna, kde bude výstava o Šluknovském výběžku, kavárna a místní prodejci.  

Výběžek free LIVE navazuje na dvacetiletou tradici legendárního Festival free Tibet, který se konal  na různých místech Šluknovského výběžku od roku 1999. A nyní se po 12 letech vrátí do Rumburka, kde měla akce v celé historii jednu z největších návštěvností.

close 22. ročník festivalu Výběžek free Live se dočkal příznačného data konání: sobota 22. října 2022 v DK Střelnice Rumburk. info Zdroj: archiv kapely zoom_in

„Proto jsme se sem rozhodli po letech vrátit. Čeká nás tam skvělé zázemí, obří výstavní sál, kde bude kavárna, dýdžejové zahrají v kinobaru a můžete se těšit na další dva bary,“ objasňuje změnu místa Petr Bydžovský z pořádajícího spolku Attack from North.

Festival měnil místa působení ve své historii celkem často. Začínal v Mikulášovicích, poslední roky se přesunul do Dolní Poustevny a naposledy do Lidové zahrady Varnsdorf.

Festival na podporu Šluknovského výběžku se uskuteční na 3 scénách. Na hlavním sále postupně zahraje 6 kapel – Cocotte Minute, Vojtaano, Neřesti, MoveBreakers, Toxic People a Big S. 

close 22. ročník festivalu Výběžek free Live se dočkal příznačného data konání: sobota 22. října 2022 v DK Střelnice Rumburk. info Zdroj: archiv kapely zoom_in

Druhá scéna bude v kinobaru, která bude patřit dýdžejům – roztančí vás drum and bassová grupa BassCoffee s živým bubeníkem Alíkem.

„Cocotte Minute se řadí mezi absolutní špičku nejen v rámci svého žánru ale i celé české klubové scény. Skupina je oceňována za svůj hudební nadhled přesahující její původní nu metalové kořeny a silné české texty,“ představuje jedno z hlavních jmen akce Bydžovký.

Za uměleckým pseudonymem Vojtaano se skrývá herec a stand-up komik Vojta Záveský. Veřejnost ho zná ze seriálů „Vinaři“, „Kriminálka Anděl“ nebo „Případy 1. oddělení“ nebo jako stand-up komika z pořadu Na Stojáka.

„Pod pseudonymem Vojtaano na sebe výrazně upozornil dvěma povedenými nahrávkami v roce 2016. Skladbu „Lavina“ složil a nahrál pro internetový seriálový hit z fotbalového prostředí „Vyšehrad“ a vtipnou písničkou s animovaným klipem „Budulínek vs. Galantní Jelen“ oslovil hned několik generací uživatelů YouTube,“ dodal Bydžovský.

Místní oblíbená kapela Neřesti vystoupila naposledy 14. dubna 2018 v Děčíně. Pak ale zpěvačka Petra Sedláčková otěhotněla a kapela měla pauzu. Vrátí se po několika letech na festivalu Výběžek free L!VE 22. A kde jinde, než ne doma v Rumburku!

„Z programu bych ještě rád upozornil na MoveBreakers,“ usmál se Bydžovský. „Je to originální elektronický cirkus z Prahy.“ Fůze elektronických beatů, živých nástrojů a neuvěřitelná energie na pódiu. MoveBreakers hrají třaskavý mix electro-swingu, funky i italského folkloru nebo žánrů house a drum’n’bass a každý koncert je jedinečnou party.

close 22. ročník festivalu Výběžek free Live se dočkal příznačného data konání: sobota 22. října 2022 v DK Střelnice Rumburk. Na snímku kapela MoveBreakers. info Zdroj: archiv kapely zoom_in 22. ročník festivalu Výběžek free Live se dočkal příznačného data konání: sobota 22. října 2022 v DK Střelnice Rumburk. Na snímku kapela MoveBreakers.

Třetí scéna vyroste ve výstavní síni v prvním patře. Tam si budete moc odpočinout, dát si dobrou kávu od Bohemian Coffee House, prohlédnout si výstavu o Šluknovském výběžku a přímo o městě Rumburk, které převzalo záštitu nad festivalem, a koupit si něco od regionálních výrobců.

Vstupenky už jsou v předprodeji za 199 Kč (na místě bude cena 250 Kč) a lze je objednat na www.vstupenkyrumburk.cz.