Radek John se loni v létě s velkým nadšením chopil funkce ministra vnitra. A již tehdy mnozí varovali, že velet tak náročnému rezortu je něco jiného, než psát knížky a točit reportáže. Postupem času museli všichni již pochopit, že psaní knížek o podsvětí není ta pravá kvalifikace pro vedení policie.

Po nástupu a slovech o reformě policie a boji proti korupci přišla realita všedních dní. A ta přinesla úplně něco jiného, než je posílení a zkvalitnění práce policistů a hasičů. Přišla „genocida“ policejního a hasičského sboru v podání ministra Radka Johna, potažmo Nečasovy vlády. Začalo to změnou služebního zákona, pokračovalo přes limity počtu ujetých kilometrů a snižováním platů a zatím poslední kapitolou bude propuštění šedesátky policistů v okrese Děčín.
Ve světle těchto událostí se tedy nelze divit tomu, že ministr vnitra stanovuje, údajně v souladu se zákonem, co je a co není standard. Výjezd k vraždě je standard. Stejně tak je standardem výjezd k vykradené chalupě. Naopak nestandardem, který by si obce měly platit, je preventivní hlídková služba.

ČTĚTE TAKÉ: AKTUALIZOVÁNO: Policie propustí šedesát lidí…ZDE…

Takže se můžeme dočkat toho, že policisté budou jezdit jen k chladnoucím mrtvolám s kudlou v zádech, kterým už stejně nepomůžou. Nanejvýš přispějí k tomu, že se další gauner bude za peníze daňových poplatníků dlouhé roky válet v luxusním kriminále, jehož výchovný účinek se limitně blíží nule. Kdežto peníze týchž daňových poplatníků určené na preventivní činnost policie se nenajdou. Možná i proto, že je stát musel investovat do výstavby dalších kriminálů.