Odsouzený podal proti rozhodnutí děčínského soudu stížnost. O obnovení řízení tak bude ještě rozhodovat krajský soud v Ústí nad Labem.

Kohout, který se před lety vydával za asistenta někdejšího ministra zahraničí Jana Kavana, se podle pravomocného rozsudku odvolacího krajského soudu z roku 2015 dopustil opakovaných podvodů a potrestán byl šesti lety vězení. Původní trest okresního soudu byl o rok vyšší.

Podle rozsudku Kohout se svým známým od roku 2010 do roku 2013 vystupovali jako zástupci různých organizací a sdružení a objednávali zboží, za které neplatili. Od firem tak vylákali například tiskárny nebo kancelářské potřeby, neplatili ani za provoz mobilních telefonů.

Obnovy řízení se nyní odsouzený domáhal kvůli tomu, že podle jeho názoru u rozhodování u děčínského soudu byl přísedící, který tam být neměl. Tuto námitku k procesnímu pochybení však neuvedl ve svém odvolání u krajského soudu. Kohout před okresním soudem řekl, že to zjistil až později.

„Nebyly splněny podmínky pro povolení k obnově řízení, neboť neexistují žádné nové dříve neznámé důkazy nebo nové dříve neznámé skutečnosti, které by měly zásadní vliv na rozhodnutí o vině a trestu," zdůvodnila rozhodnutí soudkyně Zdeňka Hošková.

Kohout má z trestu za sebou zhruba dva a půl roku. Vedou se však proti němu další řízení u různých okresních soudů, která ještě neskončila.

Kohout v roce 2002 jako falešný asistent tehdejšího předsedy Valného shromáždění OSN Jana Kavana létal za státní peníze do exotických zemí. Vystačil si se zfalšovanými objednávkami, odhalený byl teprve ve chvíli, kdy jím objednaný tryskáč nedostal povolení pro přelet nad Indií.

Po několika letech klidu se před pěti a půl lety znovu dostal do širšího povědomí. Na konci léta 2011 se podílel na organizování protiromských demonstrací na Šluknovsku. Demonstrací se účastnilo několik tisíc lidí a zasahovaly při nich stovky policistů, nechyběla ani vodní děla. Pořádal také podobně zaměřenou demonstraci v Děčíně. Ta ale skončila fiaskem.