"Mé uvěznění je pouze politické a jde o umlčení mé osoby a zastavení dalších demonstrací," sdělil dnes Kohout s tím, že se nyní cítí jako Václav Havel v době disentu. V úterních vyjádřeních se Kohout přirovnával k Miladě Horákové. Kohout podle soudu neplnil podmínky podmínečného propuštění, nenavštěvoval probačního úředníka ani se nesnažil uhradit škodu.

Proti rozhodnutí soudu chce podat stížnost. "Čekám na to, až dostanu písemné vyhotovení rozhodnutí, pak ale na 99 procent podáme s obhájcem stížnost," dodal Kohout. Chce napadnout údajné procesní pochybení soudu, protože jeho obhájce prý nebyl u úterního jednání přítomen.

Kohout v posledních týdnech na Šluknovsku organizoval několik demonstrací namířených proti Romům sestěhovaným do ubytoven ve Varnsdorfu nebo v Rumburku. Některé pokusy demonstrantů dostat se k romským ubytovnám skončily střety s policií.

Kohout je známý hlavně kvůli sérii mystifikací a podvodů. Začínal jako člen mladých sociálních demokratů, jménem poslance Jana Kavana (ČSSD) si pak v roce 2002 objednával lety do zahraničí. Na jeho podvody se přišlo, až když se pokoušel letět soukromým letadlem na Srí Lanku. Letadlo nedostalo povolení k přeletu nad Indií, přistálo na Kypru a poté, co byl falešný let odhalen, se vrátilo do Prahy. Za to byl byl v roce 2006 pravomocně odsouzen k podmíněnému trestu 28 měsíců se zkušební dobou na pět let.