Po více než měsíci se ozval svým příznivcům známý podvodník Lukáš Kohout z Varnsdorfu, naposledy zatím nepravomocně odsouzený na sedm let za podvody. Pravděpodobně prostřednictvím někoho ze svých blízkých nechal na svém facebooku vzkaz.

Toto se objevilo na facebookovém profilu Lukáše Kohouta.Téměř měsíc o sobě Lukáš Kohout nedal vědět, ačkoliv dříve zásoboval své fanoušky statusy i několikrát denně. Na konci října jej ale děčínský okresní soud poslal do vazby.

„Mé vzetí do vazby chápu jako brutální útok na demokratické hodnoty tohoto státu. Toto lámání člověka pochopím a podstoupím jej, avšak nestane se to, co zde ode mě jistí lidé chtějí. To zde vydržím klidně celou dobu, ale mohu se na sebe podívat. Jde vidět, že praktiky slibu ještě nevymřely. S pozdravem váš Lukáš Kohout, v Litoměřicích dne 21. 11. 2014," napsal Kohout na svůj facebook v pátek dopoledne. Zároveň také poděkoval za podporu. Redakce 
z textu odstranila několik pravopisných chyb.

Možnost, že byl Kohout 
z vazby propuštěn, se ověřit nepodařilo. Podle mluvčí Vězeňské služby není možné takové informace kvůli ochraně osobních údajů zveřejňovat.

„Obecně jsou návštěvy ve vazbě povolené, stejně tak mají lidé ve vazbě povolenou korespondenci, která jim je kontrolována," uvedla mluvčí Vězeňské služby Hana Löffelmannová.

Do vazby se Lukáš Kohout dostal na konci října. Dlouhodobě se totiž vyhýbal soudu 
a soudkyni došla trpělivost. Ve vazbě se tak dočkal zatím posledního, nepravomocného rozsudku, který jej poslal na sedm let za mříže za podvody.

Toto se objevilo na facebookovém profilu Lukáše Kohouta.Spolu se svými společníky měl Kohout zakládat fiktivní sdružení, na která si nechal posílat zboží, případně odebíral jejich jménem služby. Nikdy za ně ale nezaplatil. Měl tak způsobit škodu ve stovkách tisíc korun.

Kromě sedmiletého trestu jej čeká s největší pravděpodobností také deset dalších měsíců, které si musí odsedět z původního trestu za svůj pravděpodobně největší kousek. V roce 2002 se totiž vydával za asistenta tehdejšího předsedy Valného shromáždění OSN Jana Kavana a jeho jménem si objednával lety do celého světa. Soud jej za to poslal na 27 měsíců za mříže, po sedmnácti měsících byl propuštěn na podmínku. Tu ale podle soudu porušil a má si tedy zbývající část trestu odsedět. Tuto kauzu momentálně řeší odvolací soud.