Dohodu o spolupráci rozvázali děčínští zastupitelé za Občanskou demokratickou stranu se svým koaličním partnerem Volbou pro město. Důvodem je podle děčínského primátora Vladislava Rašky to, že zastupitelé z Volby pro město opakovaně zveřejňují nepravdivé informace s úmyslem poškodit ODS a její představitele. Naposledy tvrdili, že Raška porušil zákon při zadávání veřejných zakázek.

„Rozhodnutí ODS musíme přijmout a respektovat ho. Myslím, že se tím pro chod města nic nemění,“ okomentoval rozhodnutí lídr Volby pro město Valdemar Grešík. Na dotaz, zda si dovede představit další spolupráci s ODS po podzimních komunálních volbách v případě, že by došlo k obdobnému rozložení sil, jako v tomto volebním období, odpověděl, že v této chvíli se spolupráce nezříká. „Samozřejmě záleží na tom, jaký program bude ODS mít a jací lidé by ho reprezentovali,“ vysvětlil. Doplnil, že pokud by program ODS byl zcela odlišný od věcí, které chce prosadit Volba pro město, ke spolupráci by nedošlo. „My program ještě tvoříme, ale rozhodně nechceme žádné megalomanské investiční akce,“ doplnil.

V Radě města Grešík zatím zůstává.

"O tom, že bychom požadovali, aby z rady vystoupil, jsme nehovořili. Rozvázání dohody neznamená, že pokud někdo z Volby pro město, či kdokoliv jiný, přijde s konstruktivní myšlenkou či nápadem vhodným pro město, že ho smeteme ze stolu. Tak jsme nikdy nejednali,“ dodal primátor Raška.

Občanští demokraté k vládnutí na děčínské radnici VPM nepotřebují, v zastupitelstvu mají většinu, proto smlouva nebyla v pravém slova smyslu koaliční a pouze dohoda o spolupráci.