Jeho hlavním cílem je jednou měsíčně otevřít biograf pouze dětem, aby se mohly patřičně vyřádit a najít si nové kamarády.

„Podtitul Biográfku je Kino dětem!. To proto, že výhodné vstupné a výtvarná dílna je jakýmsi dárkem od kina a zároveň je cílem akce, aby kino patřilo jen dětem. Tyto projekce jsou v programu v rámci věkové kategorie poprvé označené 15-.  Kino tak slouží jako kulturní prostor, kde se dítě může ve všední den odpoledne zabavit a zároveň poznat nové kamarády," popisuje vedoucí Kina Sněžník Martin Pošta 
a dodává: „Rodiče si zde mohou dítě „odložit", vyřídit si vše potřebné a vyzvednout si ho po skončení programu."

Kino se tak od Nového roku dětským divákům otevírá vždy poslední středu v měsíci odpoledne a po projekci animovaného filmu následuje pro mladé diváky zdarma výtvarná dílna, pořádaná ve spolupráci s DDM a tematicky spojená s promítaným snímkem.

„V lednu jsme hráli Univerzitu pro příšerky a děti si po projekci vytvářely vlastní příšerky. Při dílně dětem asistují odborní pedagogičtí pracovníci Domu dětí a mládeže, takže je o ně dobře postaráno," líčí Pošta zkušenosti z premiérového Biográfku, na který dorazilo přibližně 50 dětí.

Promítání začíná vždy od 14.30 a nabízí oblíbené dětské filmy ve 2D kvalitě s dabingem. Čas byl zvolen tak, aby se děti po výuce rovnou ze školy mohly přesunout do kina, případně, aby nabídky mohly využít školní družiny.

Poslední Biográfek by měl proběhnout na konci června, než se děti rozjedou na prázdniny. K vidění budou filmy Turbo, Croodsovi, Šmoulové 2, Letadla a Ptačí úlet.

Cena jednoho vstupu činí 70 korun, ovšem pro pravidelné návštěvníky mohou rodiče pořídit zvýhodněnou vstupenku na všechny projekce – jedno vstupné pak stojí 50 korun. Doprovod pak platí za každý vstup 50 korun.

„Stalo se nám, že se děti zalekly a nechtěly jít bez rodiče nebo staršího sourozence mezi ostatní děti. V tom případě jim pochopitelně nemůžeme bránit a bez ohledu na předplatné platí doprovázející rodič vždy 50 korun," vysvětluje Martin Pošta.

Kino Sněžník v Děčíně je moderní městské kino s kapacitou 383 sedadel a promítací technikou umožňující projekce 2D i 3D snímků. Děčínský biograf existuje od roku 1945 a v současnosti patří mezi více než 400 kinosálů klasického formátu v Česku.

Podle informací ministerstva kultury patřilo v roce 2013 děčínské kino mezi TOP 50 nejnavštěvovanějších sálů (včetně multikin). V průměrném počtu diváků na jedno představení dokonce Sněžník obsadil pátou příčku.