Šetřit totiž musí i samo město, které očekává v roce 2013 ve srovnání s letošním rokem 
nižší příjmy o devatenáct milionů korun.

S nižší dotací se bude muset vypořádat například Městské divadlo. To žádalo o 8,5 milionu korun, v návrhu je 8,2 milionu.

„My už šetříme, kde se dá. Šetří se na všem, od levnějšího toaletního papíru až po nejnutnější provozní opravy. Šetřit na našem programu – brát levnější a méně kvalitní inscenace – to je ta poslední možnost a té se zatím bráním. Zde nám ale stále pomáhají naši sponzoři, kterým patří velký dík. Snad tedy naši diváci nezaznamenají kvalitativní propad našeho programu. Budu pro to dělat maximum, ale zázraky neumím," říká ředitel divadla Jiří Trnka.

Podle Jiřího Trnky se zdražení vstupného nechystá; cenová úprava v děčínském městském divadle už totiž proběhla na podzim.
Méně peněz od města dostane také Dům dětí a mládeže Děčín.

„Změnili jsme pojistné smlouvy za levnější a výhodnější, ve větším množství budeme využívat doplňkovou činnost a tím získáme finance. Při nákupech hledáme, oslovujeme více dodavatelů, hledáme kvalitu, ale za přijatelnou cenu. Snažíme se a i se nám daří získávat sponzorské dary na naše nové aktivity," popisuje šetření ředitelka Světluše Hochwalderová. Podle ní se dětí nižší rozpočet nijak nedotkne.

„Poplatky za zájmové útvary jsme nezvyšovali," dodává. ředitelka.

Šetření se dotkne také městské policie. Provozní rozpočet a rozpočet na mzdy zůstává stejný, jenže…

„Žádali  jsme o peníze na modernizaci kamerového systému, zejména na výměnu zastaralých a poruchových kamer, z nichž některé bez přestávky běží již od roku 1996. A právě tyto peníze nám byly z rozpočtu odebrány," uvedl ředitel strážníků Marcel Horák.

Přitom právě rozšíření kamerového systému je to, co by si někteří lidé v Děčíně přáli. Při nedávné vlně kritiky, že v Děčíně není bezpečno, požadovali lidé kameru u podchodu směrem k Lidlu. Jeden kamerový bod přitom vyjde na přibližně tři sta tisíc korun.

„Samozřejmě není vyloučeno, že v průběhu příštího roku, podle výsledků hospodaření, bude rozpočet upraven a některé kamery vyměněny budou," dodává Horák optimisticky.

Spokojení s rozpočtem na příští rok jsou naopak v nové městské knihovně.

„Jsem spokojen. Dostali jsme více, ale peníze padnou na servisní péči, například na mytí oken, údržbu výtahů a také na energie," říká ředitel knihovny Ladislav Zoubek.