Provozovatelé zasněžují na Klínech na Mostecku a na dalších místech Krušných hor.

Na Telnici leží zhruba 30 až 50 centimetrů technického sněhu. Podle informace z webu provozovatelé budou v sobotu a neděli jezdit vleky Meva a Kašpárek. Oba jsou určeny hlavně začátečníkům.

Ve ski-centru Klíny na Mostecku zimní sezonu zahájí 16. prosince, v provozu tam bude vlek poma a lyžařská škola. Nyní v areálu intenzivně zasněžují.

Areál Alšovka v Krušných horách zahájila provoz v pátek, a to nočním lyžováním s novým osvětlením na sjezdovce číslo jedna. Vlek se spustil v 17.30.

„Dále budeme pokračovat v denním provozu od 09.00 do 16.00. Noční lyžování budeme jezdit jako obvykle ve středu, pátek a sobotu. Pokračujeme v zasněžování sjezdovky číslo dvě tak, abychom mohli co nejdřív začít jezdit i na velkém vleku," informují provozovatelé na webových stránkách.

Nově bude v areálu půjčovna vybavení, která bude otevřena prozatím o víkendech, svátcích a prázdninách.

Vyjet mohou Severočeši už také za hranice. Lyžovat se tento týden začalo v německém Altenbergu, který leží zhruba 25 kilometrů od Teplic. V areálu je dvacet centimetrů sněhu a provoz vleků je od 10.00 do 18.00.

Intenzivně zasněžují sjezdovky i provozovatelé dalších středisek. Práci by jim mohlo pokazit víkendové počasí, při kterém mají podle předpovědi teploty v Ústeckém kraji stoupnout až k deseti stupňům Celsia.