Případ tří řidičů, kteří z pokladen autobusů údajně zcizili přibližně dva milionu korun, mírně pokročil.

Děčínská rada města v úterý rozhodla, že vyčká na výsledek jednání představenstva dopravního podniku. „Nové představenstvo se sejde v pátek, takže nechceme celou záležitost uspěchat. Navíc chci ponechat rozhodnutí o vině či nevině vedení podniku až po skončení vyšetřování policie,“ spoléhá na své bývalé podřízené primátor František Pelant. Ten v minulosti působil také jako okresní policejní ředitel.

Stejně chce postupovat i člen představenstva dopravního podniku Jaroslav Foldyna. „Určitě se nedá čekat, že vydáme jednoznačné stanovisko hned po našem prvním zasedání. To se teprve seznámíme s podklady a vyžádáme si všechny potřebné informace. Teprve poté můžeme vydat nějaké stanovisko,“ řekl Foldyna s tím, že se po zvolení do představenstva největší dopravní firmy v regionu s ředitelem Bohumilem Bártou ještě nesetkal. „Především je nutné se ptát ředitele firmy, jak je možné, že k tak velké krádeži došlo. Kde se stala chyba, jaké kontrolní mechanismy selhaly a kdo je za jejich bezchybné fungování zodpovědný,“ vysvětluje Foldyna další kroky představenstva firmy, potažmo také rady města, která vykonává vlastnická práva.

Další vývoj kauzy, na kterou jako první upozornil Děčínský deník, je možné očekávat v horizontu několika týdnů, kdy bude problematika krádeží v dopravním podniku na programu rady města.

Tři defraudanty odhalil děčínský dopravní podnik v průběhu loňského listopadu. Vedení dopravce se chtělo s řidiči, kteří měli mít na svědomí zcicení dvou milionů korun, nejprve dohodnout na vrácení celé částky. Až když tato snaha ztroskotala a řidiči v určeném termínu odcizené částky nevrátili, byla podána trestní oznámení pro zpronevěru. Tedy s dvouměsíčním zpožděním.