Ještě letos se rozšíří kamerový systém děčínské městské policie do další okrajové části města. Po Boleticích budou strážníci dohlížet pomocí kamer také na pořádek na sídlišti Bynov, kde žije pět tisíc lidí.

Děčínský magistrát se rozhodl pořídit sem tři nové kamery. Vyplývá to ze systému veřejných zakázek. Celková cena kamer včetně adaptéru nebo napájecích zdrojů by neměla přesáhnout 78 tisíc korun.

K rozšíření kamerového systému sáhla městská policie po poměrně velkém množství podnětů. Bynovští si totiž stěžovali na vandaly a opilce. Ti se poměrně dost často vyřádili i v areálu základní školy, která se k žádosti o zřízení nového kamerového bodu také připojila. O kameru žádali také lidé ze sdružení vlastníků bytových jednotek v domě, na kterém bude kamera bezplatně umístěna.

„Určitě by tu mohl být větší klid. Teď jde jen o to, aby se vandalové o kamerách dozvěděli. Budou tak působit preventivně," říká Tomáš Rychlý, který se do Bynova přistěhoval nedávno.

Nová kamera ohlídá přibližně dvě stovky parkovacích míst a asi půlkilometrový úsek bynovské ulice Na Pěšině.

„Nová kamera dohlédne také do areálu místní základní školy nebo do některých míst horní části sídliště. Rádi bychom ji uvedli do provozu během letošního roku," říká zástupce ředitele městské policie Tomáš Pavlík.

V Bynově chce městská policie nasadit nejmodernější techniku. Ta jim pomůže nejen při prevenci, ale také při řešení případných přestupků nebo trestných činů.

„Do Bynova umístíme moderní vysokorychlostní kameru s vysokým rozlišením a možností sledování okolí v rozsahu 360 stupňů," přibližuje Pavlík.

Děčínská městská policie má necelé dvě desítky kamer. Většina z nich je soustředěna do centra města na obou březích Labe. Mimo centrum pomáhají kamery hlídat bezpečnost například na sídlišti v Boleticích, které bylo před časem nechvalně proslulé právě kvůli malé bezpečnosti. To pomohly změnit právě kamery dohlížející na velkou část sídliště a asistenti prevence kriminality.