Nevíte kam s dětmi o prodlouženém velikonočním víkendu. Děčínská města a obce nabízejí nejrůznější velikonoční zábavy, výstavy, soutěže.
Už od čtvrtka běží v děčínské zoo Velikonoční ptákoviny. Jde o zajímavý program, který v sobě kombinuje aktivity k Mezinárodnímu dni ptactva, jež se slavil 1. dubna a Velikonocům.

„Pro navození té správné velikonoční nálady jsme pak na dny do 5. dubna připravili také stanovištní soutěž Vajíčka nejen o Velikonocích. Na soutěžící čeká sedm záludných otázek, které je prověří ze znalostí nejrůznějších informací o vejcích ve zvířecím světě,“ doplnila vedoucí centra návštěvnických služeb Dagmar Floriánová. Hlavní výhrou je rodinná vstupenka do zoo a balíček zajímavých cen. Zahrada výsledky vyhlásí v úterý 6. dubna. Příchozí budou moci zároveň v zoo shlédnout výstavu velikonočních pomlázek ze soutěže o nejkrásnější velikonoční pomlázku. Zoo je v dubnu otevřena již o hodinu déle, tedy od 8 do 18 hodin.

Pomlázka v Růžové zahradě – to je název akce, kterou pro návštěvníky uchystal děčínský zámek. Odpoledne plné her a soutěží se koná 5. dubna od 13.00 do 18.00.

Další zámek, a to zámek v Benešově nad Ploučnicí nabízí velikonoční prohlídky. „Průvodci dobových kostýmech ukáží návštěvníkům, jak slavila Velikonoce šlechta před mnoha lety. Zámek jsme i velikonočně vyzdobili,“ zval kastelán zámku Zdeněk Henig.

Kdo nechce jí z ta zvířaty či památkami, může vyrazit na výlet, a to třeba lodí. Labská plavební společnost zahájí v letošním roce pravidelnou osobní lodní dopravu a s tím spojenou plavební sezonu již v sobotu 3. dubna, tj. o celý měsíc dříve oproti loňskému roku. „Ve snaze vyjít vstříc cestujícím prodloužíme v letošním roce i víkendovou linku směr Hřensko až do německého Bad Schandau, současně bude lodní provoz mezi Děčínem a Hřenskem posílen další lodí, která bude podle jízdního řádu vypravována z Ústí n/L. V praxi to znamená, mimo každodenní plavby do Hřenska minimálně čtyřikrát týdně prodloužené pravidelné lodní spojení mezi Děčínem a Bad Schandau podle jízdního řádu,“ uvedl Milan Helvig, výkonný ředitel Labské plavební společnosti.

Od 1. dubna jezdí i lodičky v Edmundově soutěsce ve Hřensku. „Zahájili jsme provoz už 1. dubna, věřím, že bude pěkné počasí a na Velikonoce přijede hodně turistů,“ těšil se Josef Černý, starosta Hřenska, které provoz lodiček zajišťuje. Nejezdí se v Divoké soutěsce, protože je bez velkého jezu a turisté se tam na pramicích svezou nejdříve na začátku léta.