„Osmašedesátiletý muž se zřejmě oběsil, potvrdit či vyvrátit to však musí nařízená soudní pitva,“ uvedl policejní mluvčí Milan Bradáč. Podle vyšetřovatele hasičů byl požár založen úmyslně a příčinou byl otevřený plamen. Škoda se odhaduje na 1,5 milionu korun.

Požár rodinného domu byl na operační středisko hasičů ohlášen v úterý ve 21:55.

„Na místo vyjely čtyři profesionální a dobrovolné jednotky hasičů z České Lípy, České Kamenice, Nového Boru a Kamenického Šenova. Oheň postupoval velmi rychle, v době příjezdu hasičů už se rozšířil do všech místností, především v prvním patře a podkroví,“ řekla mluvčí krajských hasičů Zdeňka Štrauchová.

Z objektu vynesli hasiči dvě propan-butanové láhve. Navíc jim bylo ohlášeno, že jedna osoba by měla být uvnitř objektu, a tak se ji snažili rychle najít. Při vyhledávání v zakouřením prostředí se zranili dva hasiči, kteří byli odvezeni do nemocnice, jeden s poraněním kolene a druhý kotníku. Oba už byli propuštěni do domácího léčení. Muže, který v domě žil, ale v objektu hasiči nenašli, objevili ho až při průzkumu okolí oběšeného na nedalekém stromě.
Vyšetřování případu převzala policie.