Překročení rychlosti bylo nejčastějším přestupkem, jehož se dopouštěli řidiči v severní části Děčínska uplynulou sobotu. Při přestupku je nachytali policisté, kteří si na tento den přichystali jednu z bezpečnostních akcí. I když děčínský region není doménou motorkářů, měla být akce zaměřená právě na ně.

„Doufám, že jich pochytali hodně, protože při naší sobotní cestě do Krásné Lípy se motorkáři rojili jako vosy a opravdu jezdili tak, že ohrožovali provoz, hlavně když předjížděli přes plnou čáru, třeba na Lísce,“ zlobila se řidička Jana Hrobková. Policisté měli dvě stanoviště, jedno v Jiřetíně pod Jedlovou, druhé na Studánce ve Varnsdorfu.

„Zkontrolovali jsme celkem šestapadesát vozidel. V sedmnácti případech se řidiči dopustili přestupku,“ shrnul kontrolní den děčínský policejní mluvčí Vojtěch Haňka. Motorkářů zkontrolovali celkem čtrnáct. „Jen dva z nich se dopustili přestupku, jeden překročil rychlost, druhý neměl registrační značku,“ řekl Haňka.

Nejčastěji museli policisté stavět řidiče kvůli rychlé jízdě. V jednom případě ji řidič v obci překročil o dvaadvacet kilometrů v hodině. V obci jel dvaasedmdesátikilometrovou rychlostí.

POLICEJNÍ AKCE
Policisté zkontrolovali 56 řidičů. Sedmnáct z nich se dopustilo přestupku. Nejčastějším přestupkem bylo překročení rychlosti. Z celkového počtu 56 kontrolovaných bylo 14 motorkářů.

V pěti případech měla vozidla nevyhovující technický stav.
Během víkendu se stalo několik dopravních nehod. Při jedné z nich, v České Kamenici, málem došlo k tragédii na přechodu. „Naštěstí to řidič ubrzdil a přecházejícího člověka nesrazil. Jenže jak rychle dupnul na brzdy, vrazila do jeho vozu další dvě auta,“ popsal nehodu Haňka.
V sobotu večer se vážně zranil nezletilý cyklista ve Valkeřicích. Jel na kole po štěrkové cestě směrem do silnice. Když na ni vjel, srazil se s autem a zlámal si nohu. „Jeho zranění si vyžádá dva měsíce v nemocnici. Vina je ale na jeho straně,“ dodal mluvčí Haňka.