Penzion v Jiřetíně pod Jedlovou, patřící bývalé Setuze, míří do prodeje. Insolvenční správce jej zařadil mezi nemovitosti, jejichž prodejem chce uhradit alespoň část obřích dluhů bývalého giganta.

„Rekreační středisko může být zajímavá investice především pro místní podnikatele ze stejného nebo příbuzného oboru. Ale také pro stavební či developerské firmy," říká Libor Nevšímal, ředitel firmy, která má prodej majetku Setuzy na starosti.

První kolo výběrového řízení končí 29. května. Orientační cena představuje jeden 
a půl milionu korun.
O možnou koupi penzionu se samotný Jiřetín ucházet nebude.

„Jsem přesvědčen, že takové podnikání patří do soukromých rukou, nikoliv do obecních. Navíc na případnou koupi stejně nemáme peníze," říká jiřetínský starosta Josef Zoser.

Kromě jiřetínského penzionu jdou do prodeje nemovitosti za přibližně sto milionů korun. I kdyby se je podařilo prodat za plnou cenu, na pokrytí dluhů to rozhodně stačit nebude. Ty se totiž pohybují mezi dvěma a půl a třemi miliardami korun.

Po penzionu v Jiřetíně budou postupně následovat další výběrová řízení. V nich se budou prodávat např. průmyslový areál – někdejší provoz FAME – v jihočeských Mydlovarech a zemědělský výrobní provoz v Hracholuskách na Prachaticku, který Setuza dříve využívala k lisování řepky.

Prodej čeká také budovy 
a pozemky čističky odpadních vod ve výrobním areálu 
v Ústí nad Labem – Střekově 
a skladový objekt v Lovosicích. Na řadu pak přijdou 
i malé zbytkové pozemky v Ústí nad Labem.