O obnovení vaření piva se postaral Jan Kočka, který provozuje minipivovar v obchodním centru Pivovar, které vzniklo v historických pivovarských budovách. S vařením piva se vrátil i legendární Kapitán.

Jaká piva v Pivovaru Děčín vaříte?
Tři základní kategorie. První Lodník a spol., to jsou všechno česká piva jako světlá jedenáctka Kapitán, který je ke koupi pouze v Pivovarské restauraci, nebo světlá dvanáctka Admirál. Druhá kategorie, ta hlavní pro nás, je Nomád, létající pivovar. Což jsou svrchně kvašená piva, všechny aly, chystáme stout. Třetí kategorie jsou speciály, které dozrávají 
v dubových sudech po různých alkoholech, jako jsou whisky, rašelinová whisky nebo tokajské víno.

Liší se jednotlivé druhy piva způsobem vaření?
To základní vaření je stejné. Liší se samozřejmě ingredience. Válečník je jenom 
z amerických chmelů, česká piva jsou jen z českých chmelů. Máme tady třeba Gentlemana, který je vařen z německých chmelů s jemnou hořkostí, proto je to Gentleman.
Máme ale AK47, což starší ví, že je Kalašnikov. Ale jsou to nové české chmely Agnus a Kazbek, odtud počáteční písmena a 47 jednotek hořkosti. Na čarodějnice jsme měli Černou vdovu, oslí můstek k ohni byl nakuřovaný slad. Takže použití různých chmelů a kvasnic dávají našim pivům různý charakter. Takže v současné chvíli můžete ochutnat například několik jedenáctek, každou jinou.

Názvy vašich piv jsou poněkud neobvyklé.
Česká piva budou vycházet od vody, to, co tu už bylo – Kapitán, Admirál, černá desítka Kormorán a nově Lodník. Další kategorie Nomád se odvíjí od našich pohnutek. O AK jsem už mluvil, Pouštní kráska je podle obrazu jednoho 
z investorů, kde krásná holka sedí na lvu na poušti. Černý jestřáb, extra hořká černá sedmnáctka, takže pro žádný ořezávátka.
Zde jsme se inspirovali u kluků, co hráli americký fotbal a jmenovali se Černí jestřábi, navíc měli černé dresy, takže se to pěkně hodilo. Válečník, to je blízké Děčíňákům, to je kombinace děčínského basketbalu Válečníků 
a amerického chmele Válečník. U těchto piv vycházíme 
z životních pohnutek, z toho, jak jdeme a něco nás praští přes nos. Na první pohled to vypadá, že to nemá žádnou spojitost. Ale spojitost je v tom, jak jde život.

Děčínský pivovar ve své obnovené podobě funguje zatím několik měsíců. Jak jste spokojen?
Za mne spokojenost, lidé naše pivo pijí a jsou spokojeni. Co mám informace z Pivovarské restaurace, tak Děčíňáci si pomalu zvykají i na hořké brutality. Nejprve byl údiv, že pivo může být i tak hořké, ale pomalu se to rozjíždí.
Při degustacích a pivních festivalech chceme lidi seznamovat s nejrůznějšími druhy piv, vysvětlovat jim, proč jsou piva tak hořká a obecně je seznamovat s výrobou piv. Aby se zahloubali, proč jim to chutná. Je to o vysvětlování a hledání cesty lidí k pivu. Postupně chceme vysvětlovat lidem, co děláme, jak to děláme a proč nás to baví. A doufáme, že to bude bavit i lidi.

Kde všude je možné děčínské pivo koupit?
V Děčíně zatím v Pivovarské restauraci. Ze začátku se nevědělo, jak to bude, nebude. Takže bylo lepší to udělat takto než nějak rozmáchlé a pak říkat promiň, nestíháme. Pivo není jen přes výčep, ale máme jej i stáčené do lahví. Máme tu také deset výčepů na zapůjčení, takže si lidi mohou dát pivo i na zahrádce nebo doma.