V pátek pokračuje v tištěném Děčínském deníku seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Děčínska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

 V dalším díle seriálu "Jak jsme žili…" se podíváme do obce Valkeřice v době před 45 lety (1973, 1974), kdy byla v obci také škola, takže školní děti se zúčastňovaly všech pořádaných oslav - oslava Vítězného února, kde vystupovaly v sále na veřejné schůzi, oslava květnových dnů a VŘSR, kdy se pokládaly věnce k pomníku s kulturním programem, samozřejmostí byla účast v prvomájových průvodech.

Prohlédněte svá alba Ilustrační fotoZdroj: Archiv
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu decinsky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.

Červený kontejner na elektroodpad
V Děčíně nasbírali za uplynulý rok nejvíce elektroodpadu