V pátek pokračuje v tištěném Děčínském deníku seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Děčínska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

V dalším dílu seriálu "Jak jsme žili…" do Na Tokání. To je název bývalé hájovny a skupiny přilehlých srubů v alpském slohu v Národním parku České Švýcarsko, asi tři kilometry na severovýchod od Jetřichovic. Současná podoba staveb Na Tokání pochází až z 30. let 20. století, kdy zde byla v roce 1932 postavena nová hájovna a budova hostince. V roce srpnu roku 1938 byli na Na Tokáni hosty knížete Oldřicha Ferdinanda Kinského členové tzv. Runcimanovy mise lord Walter Runciman a Frank Ashton - Gwatkin. Setkali se tu s příslušníky henleinovské šlechty z Čech a Moravy, usilující o rozbití Československa.

Prohlédněte svá alba Ilustrační fotoZdroj: Archiv
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu decinsky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.

Indiánská vesnička Rosehill
Indiánská vesnice v Růžové se otevře na začátku prázdnin