V pátek pokračuje v tištěném Děčínském deníku seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Děčínska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

Tentokrát se podíváme do městečka Verneřice, které se rozkládá asi šestnáct kilometrů jihovýchodně od Děčína. Stálý počet občanů  je asi 1100 obyvatel. Verneřice se dále dělí na sedm části, konkrétně to jsou: Čáslav, Loučky, Příbram, Rychnov, Rytířov, Velké Stínky a Verneřice. Verneřice jsou městečkem založeným  v kopcovitém terénu na Bobřím potoce. Existovaly již počátkem 14. století, ale připomínány jsou až v roce 1384, a to včetně původně gotického kostela sv. Anny. U řady historických domů na náměstí se dlouho zachovalo podloubí. Některé z nich byly bohužel v minulých letech zbořeny.

Prohlédněte svá alba Ilustrační foto
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu decinsky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.