Ve středu pokračuje v Týdeníku Děčínsko seriál Jak jsme žili na Děčínsku. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Děčínska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

Lákají každoročně tisíce turistů, kteří neváhají vystoupat ani velmi vysoké kopce. Rozhledny se stávají v posledních letech fenoménem, i díky výstavbě nových věží. Na Děčínsku ale mají tradici delší než 150 let. Například rozhlednu na Sněžníku postavili již v roce 1864. Není ale jediným místem dalekého rozhledu, kam proudí zástupy. Rozhledny stojí také na Vlčí Hoře, Dymníku nebo nejnověji na Pastevním vrchu nedaleko Růžové. V minulosti se o jejich stavbu staraly především nejrůznější okrašlovací spolky, dnes se o údržbu těch historických, stejně jako o stavbu nových, starají především obce, na jejichž území se nachází.

Prohlédněte svá alba Ilustrační foto
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu decinsky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.