Ve středu pokračuje v Týdeníku Děčínsko seriál Jak jsme žili na Děčínsku. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Děčínska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

Horní Poustevna je dnes součástí města Dolní Poustevna. Dnes v této části žije přibližně 300 lidí, ještě před první světovou válkou ale počet obyvatel Horní Poustevny přesahoval tisícovku. První zmínky o Horní Poustevně pocházejí ze středověku. Později pod tuto obec patřily ještě obce Markéta a Karlín. V minulosti zde fungovaly dvě továrny na výrovu umělých květin, centrem jejich výroby bylo především nedaleké německé město Sebnitz.

Prohlédněte svá alba Ilustrační fotoZdroj: Archiv
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu decinsky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.