Přelom 80. a 90. let byl ve znamení postupného vzestupu děčínského basketbalového klubu. V roce 1989 sice Lokomotiva, jak se tehdy klub jmenoval, ještě z první ligy sestoupila, ale o čtyři roky později se do něj, již pod novým jménem, vrátila. Od té doby děčínští basketbalisté odehráli všechny ročníky české nejvyšší basketbalové ligy. To se povedlo jen třem dalším tradičním klubům. Na počátku své novodobé ligové historie se Děčín v lize zachraňoval, v polovině 90. let ale již bylo vidět, že může pomýšlet i na víc.

Prohlédněte svá alba
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu decinsky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.

Prostranství s křížkem v centru Lipové.
Jak jsme žili na Děčínsku: Obec Lipová - 2. část