O události informovali na sociální síti Facebook varnsdorfští hasiči. Pokud nahlásí iPhone dopravní nehodu a nikdo nekomunikuje, operačnímu důstojníkovi to značí, že mohlo dojít k vážné nehodě a osoba může být v bezvědomí. Situaci tedy bylo nutné prověřit, a tak na místo vyrazili jak profesionální a dobrovolní hasiči z Varnsdorfu, tak i policisté a záchranáři. Na místě udaném GPS souřadnicemi ale hasiči žádné nabourané auto nenašli, proto se jedna cisterna vydala projet silnici směrem na Dolní Podluží a druhá na druhou stranu, směrem na Rumburk. Opět však nic nenašli.

Ilustrační foto
Pátrání v lesích skončilo, 15letou dívku našli mrtvou nedaleko Tisé

„Když se dobrovolná jednotka vracela zpět na základnu, zastavili ji policisté s tím, že u silnice byl nalezen telefon. Proto se hasiči chvíli podíleli na propátrávání okolí, zda náhodou nedaleko neleží například sražený cyklista nebo chodec. Mezitím byl zjištěn majitel telefonu, který potvrdil, že o telefon neznámo kde přišel. Vytracený iPhone si tak po drsném pádu zorganizoval záchrannou operaci zcela sám,“ uvedli na své facebookové stránce varnsdorfští hasiči.

I když šlo tentokrát o planý poplach a nasazení záchranných složek bylo nakonec zbytečné, hasiči informovali, že díky těmto technologiím, kdy telefon, případně hodinky nebo samotné auto, nahlásily nehodu, se už v kraji podařilo několikrát zachránit životy.

Mohlo by vás také zajímat: V Křešicích má vyrůst téměř hektarová továrna, některým místním se to nelíbí

Zdroj: Deník/Alexandr Vanžura