Přestože je dětské hřiště u polikliniky v Děčíně mezi rodiči a dětmi oblíbené, skrývá jeden problém: není tu žádný stín. A to může být pro děti v horkých dnech nebezpečné.

„Byl jsem svědkem, jak jedna malá holčička po delší době omdlela. Každé léto na toto dětské hřiště silně praží slunce, a bohužel zde není žádný stín a není se kde schovat," upozornil Děčínský deník Miroslav Beneš z Děčína.

Hřiště vzniklo za podpory Nadace ČEZ.

„Jak bude hřiště vypadat, jak bude udržováno či případně vylepšeno, je čistě věcí zřizovatele a provozovatele," uvedl mluvčí společnosti ČEZ pro severní Čechy Ota Schnepp. Podle něj Nadace ČEZ pouze sleduje, aby byl udělený finanční grant správně využit.

Hřiště má tak na starosti město Děčín. Jenže je tu klasický problém: nedostatek peněz.

„O přístřešku, který by alespoň částečně chránil před sluncem uvažujeme v závislosti na finančních prostředcích," uvedla mluvčí děčínského magistrátu Markéta Lakomá. Podle ní je jedním z možných řešení jednoduchý dřevěný přístřešek.

Miroslav Beneš také nabízí řešení.

„Navrhoval bych například ukotvení lany, a to velice moderní jemné sítě ve tvaru trianglu, mohla by na něm být i vytištěná reklama na město Děčín nebo i jiná reklama, která by přinášela finanční zhodnocení."

Jenže právě toto řešení by bylo podle města příliš finančně náročně. Pomoci by částečně mohla alespoň vysazená zeleň, která, až vyroste, bude místo na hraní částečně zastiňovat.