Úřad oslovil dopisem lidi, kteří si podle soudu účelově přihlásili v obci, aby tu mohli volit. Napsal jim, že je vyškrtává ze seznamu voličů.

"Někteří si ani dopis nepřebrali," řekl starosta Černý. Část lidí byla přihlášená v neobyvatelných domech, takže se dopisy ani nepodařilo doručit. "Proti rozhodnutí úřadu se ozval jen jeden člověk a úřad jeho žádost zamítl. Jestli si dá stížnost k soudu, to nevím," dodal starosta s tím, že většinu dotčených lidí už volby ve Hřensku vůbec nezajímají. Čtyři z nich jsou podle jeho informací v současné době v Anglii. Podle mluvčí Krajského soudu Ireny Jeřábkové ale žádná stížnost zatím nedorazila.

Sobotní volby by měly podle starosty být klidné, do obce se nyní žádní noví lidé před volbami nepřihlásili. Do voleb kandidují jako v roce 2010 sdružení Strana za trvalou prosperitu obce a našich soutěsek současného starosty Černého a Soutěsky - věc veřejná, věc neprodejná místostarosty a bývalého starosty Jana Havla. Kandidátku postavila i ODS, která minulé volby napadla u soudu. Nově se do souboje o sedm křesel v zastupitelstvu pouští Sdružení nezávislých kandidátů Naše Hřensko - Rodáci.

Starosta Černý kandiduje, vést obec ale prý už nechce. "Kandidátku spíš doplňuji, ambice vést Hřensko již nemám," řekl šestašedesátiletý Černý s tím, že důvodem je jeho věk a psychická únava. Než krajský soud rozhodl, zda volby v Hřensku platí, bylo rozhodování obce paralyzované. Jak později ukázal verdikt soudu, rozhodnutí zvoleného zastupitelstva za celý rok byla neplatná. Platí jen rozhodnutí starosty, protože obec vedl i před říjnovými volbami.

Volby se opakují kvůli hromadnému přihlašování voličů do obce těsně před loňským hlasováním. Podle soudu jich bylo 32, tedy 17 procent všech voličů, což znamenalo výrazné ovlivnění výsledků. Případ před tím vrátil krajskému soudu Ústavní soud.

V loňských volbách získalo nejvíc hlasů sdružení Soutěsky - věc veřejná, věc neprodejná bývalého starosty a nynějšího místostarosty Jana Havla (43,8 procenta) a získalo tři mandáty. Stejně zastupitelů mělo sdružení současného starosty Černého Strana za trvalou prosperitu obce a soutěsek (36,9 proc.) a do zastupitelstva se dostal i kandidát za ODS, jež získala 13,8 procenta hlasů. Strana práv občanů - zemanovci získala 5,5 procenta, ale její kandidát se do sedmičlenného zastupitelstva nedostal.