„Návrat zimního počasí je nepříjemný, protože mnohé práce musíme ještě zvládnout. S novým sněhem se přístupnost terénu zhoršila a některé práce jsme kvůli sněhu úplně zastavili," popisoval nečekané problémy hřenský starosta Jan Havel. Zároveň ujistil, že vedení obce a zaměstnanci, kteří se o soutěsky budou letos starat, udělají vše pro to, aby se první turisté mohli na lodičkách projet v tradičním termínu.

„Protože budeme zajišťovat rozsáhlou rekonstrukci dřevěného srubu, museli jsme se postarat o náhradní stánek pro občerstvení a další služby. Ty budeme poskytovat v provizorním plechovém stánku," připomněl hřenský starosta.

O veškeré služby návštěvníků soutěsek se bude v letošním roce starat pětadvacet zaměstnanců. Budou to nejen převozníci, ale také pokladní a správci parkovišť.

„Myslím si, že až dosud naši lidé pro zahájení a bezproblémové fungování nové turistické sezóny udělali maximum. Spousta práce nás do začátku velikonočních svátků ještě čeká. Zvládneme to," ubezpečoval šéf hospodářské činnosti obce Robert Drnovec.

Zahájení nové sezóny je sváteční událostí i pro mnohé pravidelné návštěvníky.

„Na velikonoční svátky k nám přijíždí dost početné příbuzenstvo. Cesta do Hřenska a projížďka na lodičkách v tamních soutěskách bývá pro naše hosty každoročním rituálem. Už se všichni těšíme a věřím, že nebudeme muset měnit své zvyklosti ani o letošních Velikonocích," tvrdil Kamil Zelenka z Děčína.