„Jelikož v létě očekáváme přírůstek do rodiny, tak jsme na dovolenou odjeli hned po konci sezóny. Náš cíl bylo Nové Město na Moravě. Protože jsme taková cestovatelská rodinka, tak jsme cestu tam rozložili na několik dní a po cestě se podívali na různé hrady, zámky
a jiné památky," říká kapitán s přezdívkou Kouba.

Houška vzápětí odhalí, proč se s rodinou vydal právě do Nového Města.

„Manželka tam dlouhá léta jezdila, a tak mi to chtěla ukázat, jelikož věděla, že jsem tam ještě nikdy nebyl. Věděla, že mě to tam bude bavit," říká.

Hlavní destinací u Houšků v Čechách jsou hrady nebo také zříceniny.

„V Česku vždy hodně cestujeme. Náš turistický deník, kam dáváme vizitky ze všech navštívených míst, je již plný a museli jsme letos koupit další. Máme rádi především hrady a zříceniny, a tak brouzdáme, kde se dá," přiznává Houška.

V letošním roce kapitán 
děčínských Válečníků bude muset vynechat dovolenou 
u moře.

„Díky novému přírůstku 
u rodiny prostě žádná válečka u moře nebude. Nám je ale stejně bližší aktivnější dovolená. Když si tak vzpomenu, tak od té doby, co se nám narodil Mareček, žádná válečka nebyla," podotýká.

I rodák z Chomutova má ze svých dovolených plno zajímavých zážitků.

„Je jich spousta. Když byly Marečkovi dva roky, šli jsme na Sněžku. V posledním úseku jsme byli s manželkou hotoví, ale on běžel, jakoby nic. Když jsme zase byli na Zvíkově, tak se tam zrovna natáčela pohádka. Potřásl jsem si rukou třeba s Jiřím Bartoškou. A v neposlední řadě také návštěva v Novém Městě. Tam jsme se prošli po trati a vyzkoušeli si střílet jako biatlonisté. Je toho hodně a musím říct, že každé místo má své kouzlo 
a přidáte si k němu svůj osobní příběh," říká Houška.

Jaké by podle něj mělo být ideální léto?

„Ideální? Spíše mohu nabídnout mou představu na letošní léto. Do 22. července bych potřeboval, aby se narodil Marečkovi brácha. Máme totiž sraz s reprezentací. Pak bych se chtěl dostat do nominace na ME.  Takže klidný porod, a pak cesta na Mistrovství Evropy do Slovinska – a budu spokojený. A kdyby náhodou vyšlo jen to první, tak budu spokojený stejně, protože to je pro mne rozhodně to nejdůležitější. Užijte si léto! Těším se na shledanou v říjnu v hale," dodal kapitán.