Mig 21, Ivan Mládek či Ivan Hlas. Známí hudebníci se letos postarají o kulturní tečku za letošním Houmrovým triatlonem, který se bude konat v Jiříkově na Šluknovsku. A hudební festival je jeho nedílnou součástí.

Z původně rodinného hecu se s pomocí města Jiříkov stal Houmrův triatlon velký uznávaný závod s účastí více než 400 závodníků. Ti se letos do Jiříkova sjedou již podvacáté.

Závodit se bude tak jako každý rok na několika tratích a v několika věkových kategoriích. Součástí akce jsou dětské závody a aktivity o zajímavé ceny a medaile. To vše čeká i na velké závodníky, kteří si mezi sebe rozdělí celkovou finanční dotaci 5 000 korun. Tak jako každý rok bude připravena tombola o hodnotné ceny.

Ve spolupráci s městy Rumburk a Šluknov budou na trati dvě rychlostní prémie.

„Naším přáním je vytvořit důstojnou oslavu dvacátých narozenin Houmra v Jiříkově. Určitě se to podaří díky aktivní účasti závodníků z celého výběžku a všem divákům, kteří každý rok povzbuzují borce na trati. A to nejen ráno na hrázi rybníka, ale po celé trati a v centru dění na fotbalovém hřišti," uvedl ředitel závodu Vladislav Dykast s tím, že pro letošní rok byla také vyhlášena soutěž o nejoriginálnější transparent a formu povzbuzování závodníků.