Kdo by chtěl oslavit Silvestra v roce 2010 ve Švýcarském domě na Sněžníku, možná už v těchto dnech moc šancí s hledáním volného pokoje mít nebude. Zájemců mívá tenhle hotel v osadě patřící pod město Jílové tolik, že si tam hosté rezervují místa s dvouletým předstihem.

„Plno budeme mít i v poslední den letošního roku. Půjde o rodinné výpravy především německých hostů, z nichž se mnozí k nám vrací i opakovaně. Přijedou nejen na silvestrovské oslavy, ale prožijí tady hned několik dnů a máme pro ně připravený docela rozmanitý program,“ hlásil majitel hotelu Roman Kindl.

Pokud jsou vhodné sněhové podmínky, zpestří si hosté pobyt v oblasti Děčínského Sněžníku i na běžkách. Rozhodně se ale nenudí ani v případě, že okolní pláně zůstávají bez sněhu.

Němci se na oslavy těší

Strávit poslední hodiny končícího roku a společně uvítat rok s novým letopočtem je opakovaně velkým lákadlem pro hosty, kteří se vydávají do hotelu Praha v Hřensku.

„Máme zase obsazeno a nejvíc tady bude znít němčina. Návštěvníci z Německa v běžném roce sice už nepatří k těm nejčastějším našim hostům, ale i při oslavách tradičních svátků jako jsou Velikonoce a nebo Silvestr, tak to rádi vyjíždějí za hranice a objednávají si pokoje s dosti velkým časovým předstihem,“ tvrdila Olga Klihavcová, provozní ředitelka největšího hřenského hotelu. Ten svým hostům v závěru roku nabízí jídelníček připomínající klasiku domácích vánočních a silvestrovských dobrot. Hostům jdou k duhu zvláště poté, kdy mnozí z nich absolvují výlety do oblíbených míst národního parku České Švýcarsko.

„V tuto dobu by případní zájemci ještě měli šanci oslavit Silvestra právě u nás. Pár volných míst tady máme,“ informovala recepční hotelu Zámeček v Rynarticích Soňa Daňková.

Ještě pár míst zbývá

Zatímco v předchozích letech byly pokoje v hřenském hotelu Labe na poslední dny v roce většinou s větším časovým předstihem už zadané, teď jich ještě pár volných zůstává.

„Letos nastala opravdu taková netypická situace, protože jindy v tomto čase už zájemcům spíš s omluvou sdělujeme, že na Silvestra máme plno. Věřím ale, že nakonec tomu tak bude i na přelomu letošního a začátku příštího roku,“ neztrácel optimismus hoteliér Lubomír Stárek. Podobně reagovali i provozovatelé dalších ubytovacích zařízení v oblasti Hřenska, Jetřichovicka, ale i na Šluknovsku a v dalších místech, kde ještě neměli jistotu, jestli si k loučení se starým a vítání nového roku hosté vyberou právě jejich zařízení.

Rádi se do hotelu vrací

„Několik zatím zadaných pokojů máme spojeno s otazníkem a čekáme, jestli objednavatelé svoji rezervaci potvrdí. Takže pár hostů možná šanci na prožití konce roku právě v našem zařízení ještě třeba mít bude. Jinak míváme skutečně plno a stalo se zvykem, že mnozí hosté Silvestra u nás slaví opakovaně,“ připomněla Alena Jašíčková z doubického hotelu JEF.

„Zvykli si a zatím je to nemrzelo. Menu jim připravíme tradiční, o program a zábavu se dokáží postarat sami podle nálady. Ale bývá tu veselo,“ dodala paní hoteliérka.