Volná místa mají ubytovací kapacity v Krušných horách. Turisty na sever Čech lákají hlavně Krušné hory, České Švýcarsko a České středohoří.

Návštěvnost hotelů neovlivnily ani akce slevových portálů, které nabízejí velmi levné pobyty.

Stále velký zájem je o Hřensko na Děčínsku. Obec opakovaně postihují povodně, ani ty ale turisty neodradily.

„Červenec je obsazený z 95 procent, srpen ze tří čtvrtin," řekl Adam Novák z hotelu Labe. Mezi hosty převažují Němci, mnoho turistů se do Hřenska vrací.

„Máme jádro klientů, kteří přijíždějí opakovaně, ostatní se střídají," doplnil Novák.

Podle správců hotelu se na návštěvnosti a počtu rezervací neprojevilo ani to, že kapacity v okolí nabízejí cenově lákavé pobyty na slevových portálech. Hřensko je mezi turisty vyhledávané především kvůli soutěskám a Národnímu parku České Švýcarsko.

Přibližně z poloviny je na letní sezónu obsazený hotel Nástup v Loučné pod Klínovcem v Krušných horách. Podle Lucie Kysilkové do hotelu jezdí více zahraničních turistů.

„V létě převažují především klienti ze zahraničí, především Němci. Už třetím rokem spolupracujeme s německými cestovními kancelářemi a nabízíme balíčky pobytů," řekla Kysilková.

V červenci a v srpnu je mezi turisty největší zájem o pětidenní pobyty, o víkendech převažují domácí návštěvníci.

„Víkendy věnujeme wellness balíčkům, o které je velký zájem. Slevovým portálům se vyhýbáme, snažíme se přilákat klienty na kvalitní služby, které vylepšujeme. Upravujeme například právě zázemí ve wellness," vysvětlila Kysilková.

Volné kapacity mají většinou ještě menší penziony a turistické ubytovny.

Počet turistů, kteří navštívili Ústecký kraj, od roku 2010 stoupá.

Do regionu, jenž v minulosti býval na okraji zájmu výletníků, přijelo loni 434 192 turistů, o 1,8 procent více než v roce 2014.