Výstavba luxusního hotelu na Větruši se odkládá. Ústecká radnice totiž v době finanční krize nevěří, že najde investora, který bude splňovat její náročné podmínky. Vedení města se proto opět vrátilo k hledání provozovatele restaurace u výletního zámečku. Toho však hledá už konce loňského roku. A zatím marně.

Ústecká radnice vypsala výběrové řízení na investora hotelu na Větruši na konci srpna. Žádný zájemce se však do něj tehdy nepřihlásil. Náměstek primátora Jan Řeřicha (ODS) uvedl, že magistrát v tuto chvíli nového investora hotelu už nehledá.

„V době hypoteční krize ani nepředpokládáme, že by se investor splňující naše náročné požadavky našel,“ podotkl Řeřicha.

Podle náměstka primátora Arna Fišery (ČSSD) se nyní ústecká radnice zaměřila na hledání nového provozovatele restaurace. Ta je však od konce loňského roku uzavřena. Naposledy ji spravovala společnost Drinks Union. V letošním roce magistrát vypsal několik výběrových řízení. Provozovatele ale do dnešního dne nenašel.

„Vypíšeme nové výběrové řízení, ale už asi nebudeme moc dát tak tvrdou smlouvu, jako dříve,“ sdělil náměstek Fišera. Jednou z podmínek města totiž bylo, že si provozovatel restaurace musí koupit novou kuchyň. Ta však přišla na zhruba dva miliony korun.

Magistrát s vypsáním výběrového řízení počká do doby, až bude dokončena sanace svahu pod Větruší. Ta probíhá už od léta. „Teď tam nemůže nikdo jezdit, natož chodit. Vypsání výběrového řízení do konce roku však nic nebrání,“ řekl Fišera. Sanace svahu, který se utrhl vloni, má být dokončen ještě letos.

Ústecký opoziční zastupitel Tomáš Jelínek (SZSP) tvrdí, že byla chyba, když se ukončil nájem s firmou Drinks Union.

„Restaurace na Větruši mohla klidně až do dnes fungovat. Její provozování však považuji za charitativní činnost,“ dodal Jelínek.

Na Větruši má v budoucnu jezdit také lanovka. Výstavbu však zkomplikoval krajský úřad. Ten totiž zrušil rozhodnutí o umístění stavby, které před časem vydal stavební odbor ústeckého magistrátu. Vedení města tvrdí, že to není žádné problém a hodlá dál v přípravách stavby pokračovat.