Navštívili jsme ředitelku hotelu paní Radku Černeckou, abychom od ní získali informace o plánech Zlaté Lípy.

Interiér hotelu nás na první pohled zaujal; hodně zapůsobila milá obsluha. Nechyběl vynikající oběd. Ředitelka nám poté nabídla prohlídku hotelu. Ocenili jsme útulnost a vybavenost pokojů, zavítali jsme do vinárny a nakonec jsme se podívali i do sklepních prostor s vinotékou, kde nás uchvátila přehlídka vín špičkových značek a ročníků. Tady jsme strávili příjemný večer při ochutnávce vín. Během ní byl i vhodný čas zjistit podrobněji plány hotelu do budoucna. Paní ředitelka potvrdila, že záměr přístavby vyplynul ze zvýšených potřeb zákazníků a také ze zlepšení kvality služeb.

Původně na tomto místě stál lesní lovecký zámeček rodiny Thůnů (na snímku). Ten byl přibližně v roce 1742 srovnán se zemí, ale dochovaly se historické prameny jak zámeček vypadal. Novostavba hotelu tuto původní předlohu bude částečně respektovat.

Po poradě architekta s památkáři se hledalo kompromisní řešení.

Původní zámeček sloužil také k ubytování hostů ale přeci jenom dnešní standardy jsou podstatně vyšší.

Architekti tu odvedli dobrou práci – pro zajímavost věžička hotelu bude vystavěna na základech původní věže, které byly odkryty při průzkumných pracích.

A na co se můžeme těšit ve wellness?

Dominantou bude vnitřní bazén 6x10 metrů s vířivkou pro osm osob. K tomu zde budou dvě sauny, solárium, fitness, a masáže. Wellness bude sloužit jak pro hotelové hosty tak pro veřejnost.

Pokud vše půjde dobře, welness ve Zlaté Lípě bude otevřen již na konci tohoto roku.