Dohadovací řízení mělo v pondělí na magistrátu jasného vítěze: společnost ARMEX OIL. Nikdo jiný se do něj totiž nepřihlásil, nikdo jiný nesložil před dohadovacím řízením jistinu. 
I proto zůstala kupní cena ve výši 15 100 000 korun. Cena areálu se ostatně několikrát snižovala, původně chtěl magistrát za hotelový areál 27 milionů korun.

„Nyní se začne připravovat smluvní dokumentace, kterou po odsouhlasení obou stran projednají rada 
a zastupitelstvo města v září až říjnu," popsala další postup mluvčí města Romana Silvarová. Začíná tak práce pro právníky, kteří budou smlouvy dolaďovat.

„Trošku nám bylo líto, že nebylo více zájemců, cena mohla být nakonec vyšší, na druhou stranu jsme rádi, že měl ARMEX takový zájem," řekl Děčínskému deníku náměstek primátorky Jiří Anděl a dodal: „To, co společnost ušetřila na nákupní ceně, může do areálu investovat."

Nový majitel hodlá opravit a zprovoznit hotel, vybudovat tu kvalitní wellness a fitness. Hotel bude v kategorii čtyřhvězdičkového, služby by měly mít úroveň pěti hvězdiček. V plánu jsou také dvě restaurace.

ARMEX odhaduje, že investice do areálu mohou dosáhnout částky až 200 milionů korun. Nový majitel ho bude nejen modernizovat, současně totiž přislíbil, že nebude ignorovat historii hotelu.

Součástí kupní smlouvy bude také to, že ARMEX OIL nechá volný přístup k rybníku a tedy do části areálu veřejnosti. Lidé se tu tak budou moci koupat i přesto, že nebudou ubytovaní v hotelu.

Obyvatelé Děčína prodej zchátralého areálu, který se stal nedávno také cílem vandalů, vítají.

„Dobrá zpráva. Společnost ARMEX je děčínská firma, u které jsem přesvědčen, že nenechá hotel na Maxičkách chátrat. Jsem velmi potěšen," napsal na sociální síti facebook například Štěpán Chour.

„Byla jsem se tam podívat v pátek s vnučkami. Žalostný stav, dříve jsem se tam chodila koupat, dnes bych tam nevlezla ani omylem. 
A hotel? Škoda mluvit. Snad to přinese nejen turistům, ale hlavně lidem z Děčína možnost příjemného relaxu," napsala Petra Sabová Dvořáková.

Prodej hotelového areálu na Maxičkách už začínal připomínat nekonečný příběh. Několikrát se snižovala cena, dělaly se odhady, město čelilo kritice lidí, že s areálem nedokáže nic dělat. Když probíhalo první dohadovací řízení, nikdo se do něj nepřihlásil. Letos na jaře ale prosákla na veřejnost zpráva, že o hotel má zájem právě ARMEX OIL, ten to ale nechtěl před dohadovacím řízením oficiálně potvrdit.

Nyní už je jasno.

„Po dokončení procesu nákupu areálu od města Děčín plánuje společnost připravit architektonickou studii a následně další kroky směřující k realizaci záměru. Jako místní děčínská firma má ARMEX Oil velký zájem na obnovení v minulosti známého a oblíbeného rekreačního místa," uvedla firma v tiskovém prohlášení.

Společnost ARMEX je 22. společností v Česku, roční obrat má téměř 20 miliard korun.