Slavnosti na šluknovském zámku začnou v pátek 29. června v 19 hodin, první letošní tahák je naplánován o půlhodiny později, kdy vystoupí skupina UDG. Tu následně na pódiu vystřídá ve 21 hodin Kabát Revival, který zahraje největší hity teplické kapely.

Sociální byt, ilustrační foto.
KRÁTCE: Co se děje na Děčínsku? Přečtěte si stručný přehled

Naplno se slavnosti rozběhnou v sobotu ráno. Již na 9. hodinu je přichystána pohádka Komedie s Kašpárkem. Během dopoledne vystoupí také šluknovské mažoretky a roztleskávačky Berušky. Čas okolo sobotního poledne bude patřit historickým šermířům. V 11.40 hodin se rytíři utkají o přízeň dam, v pravé poledne pak Řád Černých rytířů předvede právo útrpné. Během zábavního odpoledne nebudou v zámeckém parku chybět ani kejklíři nebo hudební a taneční vystoupení odkazující na časy gotiky. Ve 14 hodin se návštěvníci slavností přenesou o 600 let zpět, kdy v roce 1422 husité podruhé vtrhli do Lužice a na panství tehdy katolického pána Berky z Dubé.

Děčínské slavnosti 2018 začaly velkolepým ohňostrojem.
OBRAZEM: Děčínské slavnosti zahájil velkolepý ohňostroj

Ještě než zazpívají největší hvězdy letošních zámeckých slavností, vystoupí od 16.30 hodin děti ze šluknovské základní umělecké školy pod vedením Jitky Hercíkové. V 18 hodin pak začne čas hvězd. Tou první bude zpěvák Petr Kolář, který do Šluknova přijede i se svou kapelou. Holomráz udeří na park šluknovského zámku přesně ve 20 hodin. To začne hrát populární skupina Slza. V půl desáté pak zakončí sérii koncertů Yo Yo Band. Tím ale slavnosti ve Šluknově neskončí. Ve 22.30 hodin se uskuteční za svitu
loučí historická bitva Husité v Lužici. Zámecké slavnosti pak ve 23 hodin zakončí velký ohňostroj.