Ve skutečnosti se jedná o člověka, který na zavolání přijede až k vám domů a opraví vám téměř cokoliv. Což je nepochybně skvělá služba v případě, že si člověk s kutilstvím zrovna netyká.

Hodinových manželů poslední dobou přibývá i v našem okrese. Martin Petrák se inspiroval v Praze, kde jde o běžnou službu. Hodinového manžela dělá už přes rok a stále ho to baví.

„Telefon mi zvoní několikrát denně. Jezdím po Děčíně, ale klidně zajedu i do Ústí,“ říká Martin Petrák s tím, že ho k sobě nevolají jen svobodné ženy či opuštěné manželky, ale především starší lidé, kteří na některé práce už prostě nestačí.

Rozsah jeho prací je neskutečně široký. Můžete si ho například objednat na čištění koberců, zavěšení poličky, výměnu zámku, vyčištění odpadu či na posekání zahrady. Nebo chcete naštípat dřevo? Není problém. Většinou však nezůstane pouze u objednané opravy, vždy se ještě najde něco dalšího…
Poradí si i odbornými pracemi. „Mám lidi na odborné práce, třeba na elektriku, nebo stavařinu, “ říká. „Občas se stane, že mi zavolá člověk, který nakonec mou pomoc ani nepotřebuje. To ale patří k riziku povolání.“

Kontakt Martin Petrák
Tel: 608 935 409
Email: kutil.dc@seznam.cz
Web: kutil–decin.webnode.cz

Na druhou stranu si buduje síť svých zákazníků, kteří si jeho služby žádají opakovaně. Také mu však neustále přibývají noví klienti. „Lidé si to řeknou mezi sebou. V Děčíně totiž tato služba dlouho chyběla. Teď už ale přibývá konkurence,“ říká bez trpkosti. Strach z ní nemá.

„Snažím se držet ceny tak, aby na to lidé měli,“ dodává upřímně. Za hodinu práce bere 170 korun. Malý poplatek – 50 korun – účtuje za dopravu po Děčíně, kde jezdí autem. Musí. Snaží se v něm totiž vozit veškeré potřebné nářadí a materiál, aby se nemusel zdržovat nákupem. Doprava mimo Děčín vyjde dráž, a to na dvě stě korun paušálně.

Martina Petráka práce hodinového manžela baví a pozvat si ho můžete třeba i o víkendu. S radostí přijme i větší, například stavební práce.
„Ano, baví mě to, jsem pánem svého času – a popovídám si s lidmi,“ uzavírá.