Omalovánky, výtvor dětí 
z mateřské školky. Diskutující na facebooku Děčínského deníku novou mapu na zastávce moc nešetří.

„Jednoduché! To dopravní podnik má plán trasy popsaný líp než tohle! Zbytečně vyhozené peníze," má jasno Bohuslav Hrdlička.

Není sám, kdo má negativní názor.

V Děčíně se jedná již o třetí podobnou grafiku. První je na Masarykově náměstí. Další je na Labské cyklostezce u Staroměstského mostu.

„Tabule není primárně určená jako plán města a nemá sloužit k navigaci po městě. Má upozornit na zajímavá nej v Děčíně a jeho okolí," vysvětluje mluvčí děčínského magistrátu Markéta Lakomá.

V příštím roce poslouží betonová plocha na autobusové zastávce pro instalaci multifunkční tabule.

„Z druhé strany bude v příštím roce umístěna velkoformátová multifunkční tabule, kde si všichni budou moci najít konkrétní trasu, mapu odkud kam, aktuální program, konstantně tam bude turistický portál idecin. Proto je tato grafika ze zadní strany. Tabule musí být umístěna pod střechou. Bohužel kvůli technické a finanční náročnosti bude možné tabuli instalovat až 
v příštím roce," vysvětluje Markéta Lakomá.

Tabule jsou součástí grafické podoby materiálů pro turisty. Stejné ikony jako na mapě je totiž možné nalézt například na letácích v několika jazycích, jsou také na tričkách nebo taškách, které si mohou turisté pořídit 
v informačních centrech v Děčíně v městské knihovně, na nádraží a na zámku. Stejně vyzdoben je i stan, který město využívá při své propagaci.