Po celý čtvrtek měli řidiči linkových autobusů jezdit ve výstražných reflexních vestách. Tím měli upozornit na nízké platy, které tito řidiči berou.

„Já jsem sice už v důchodu, ale chápu, že si mladí musí vydělat. Proto jsem se rozhodl protest podpořit," řekl jeden
 z řidičů na děčínském hlavním nádraží. Byl jeden z mála, kdo si vestu oblékl.

Průměrná hrubá mzda 
v Ústeckém kraji byla ve druhém čtvrtletí podle Českého statistického úřadu 23 696 korun. Takový plat nemají řidiči dopravních podniků často ani s přesčasy. Například u společnosti BusLine, která zajišťuje dopravu na Děčínsku, je podle odborářů hodinová mzda pouhých 72 korun.

Odboráři ze společnosti Bus Line, která zajišťuje některé linky v Ústeckém kraji, proto žádají, aby byly už v zadání zakázek od kraje jasně stanoveny minimální mzdy řidičů.

„My jsme soutěžili dopravce, cenu vyplácíme. Jak jsou potom peníze rozdělovány dál, je věcí firem," uvedla ještě před protestem mluvčí Ústeckého kraje Lucie Dosedělová.

„Vzhledem k tomu, že výběrová řízení jsou za námi 
a dopravci uvedli, že chtějí plnit závazek za ceny, o které si řekli, nemůžeme se sami od sebe rozhodnout, že ceny budeme zvyšovat," popsal krajský radní pro dopravu Jaroslav Komínek.

Ústecký kraj podepsal smlouvy na provozování autobusových linek na deset let. Problém je podle Komínka hlavně v nedostatku řidičů.

„Tím, že teď zakotvíme nějakou minimální mzdu, tak jich nepřibude. Potíž je v tom, že chybí učňovské obory," zmínil.

Impuls k protestu řidičů přišel z Jablonce nad Nisou. Právě jejich odboráři z BusLine na konci září vyhlásili stávkovou pohotovost a vyzvali k boji proti dumpingovým cenám ve veřejné dopravě a nízkým mzdám řidičů. 
K jejich výzvě se ve čtvrtek přidali řidiči těch regionů, kde jezdí autobusy společnosti BusLine. Což je případ i Děčínska.

„Zatím jsme spokojeni. Ale celkový průběh akce si teprve v příštích dnech vyhodnotíme, nyní čekáme na zprávy 
z jednotlivých krajů jak k tomu přistoupí ti, kterých se to týká. Je možné, že se někteří báli. Ale nevím čeho, když 
v republice chybí tisíce šoférů," hodnotil akci ve čtvrtek odpoledne odborář Jiří Kuchynka.

„Slyšeli jsme, že se bude propouštět. Vestu mám, ale jen přehozenou přes opěrku," řekl nám na hlavním nádraží další z řidičů. Řada z nich se kvůli případným problémům ani nechtěla ve vestě fotit.

A například řidiči děčínského dopravního podniku, kterých se ale protest za vyšší mzdy vůbec netýkal, dostali podle informací Děčínského deníku dokonce doporučení, aby se k protestu raději nepřipojovali.

Základním požadavkem odborářů je zvýšení základní mzdy na 1,75 násobek minimální mzdy. To je na přibližně 96 korun za hodinu. K tomu by se následně měli přičítat i další příplatky, například za noční nebo za víkendové služby. Pokud by dopravci na tento požadavek přistoupili, stoupla by základní mzda bez příplatků a přesčasů na 15 400, 
v některých firmách by tak nárůst základních platů dělal až tři tisíce korun u jednoho řidiče.

Řidiči jsou přesvědčeni, že si vyšší mzdu zaslouží.

„Mám kolegu, který začne 
v půl páté ráno a domů se vrací v jedenáct hodin večer," slyšeli redaktoři Děčínského deníku dalších z argumentů.

Po čtvrtečním protestu proto chtějí odboráři vyjednávat se zaměstnavateli o zvýšení mezd. Pokud nebudou úspěšní, je podle jejich dřívějšího vyjádření logickým krokem vyhlášení stávky. Ta by se jen na Děčínsku a Šluknovsku dotkla tisíců lidí využívajících linkové autobusy k dopravě do práce nebo do škol.

Souhlasíte s protestem řidičů proti nízkým platům? Hlasujte 
v naší anketě!